Rainer Miltop astus Eesti 200 välja

Autor: Lääne-Virumaa Uudised • 2. juuli 2022
Jaga lugu

Kohalike valimiste eel Eesti 200 Rakvere linnapeakandidaat olnud Rainer Miltop astus erakonnast välja pärast seda, kui Lääne-Virumaa Uudised avaldas järjekordse artikli tema väidetavalt segastest äritehingutest, kirjutas Virumaa Teataja.

Pärast neljapäeval Lääne-Virumaa Uudistes ilmunud artiklit otsustas Rainer Miltop erakonnast Eesti 200 lahkuda.
Autor: Marianne Loorents/Scanpix/Virumaa Teataja

"Kui on sellised süüdistused, siis erakonna maine hoidmiseks ei ole mul muud võimalust kui välja astuda," lausus Miltop Virumaa Teatajale.

Äkilist rahaülekande vajadust põhjendas Miltop asjaoluga, et tema äripartner Andres Poll polnud laste ööbimist ehk seal lastelaagri ühe osa korraldamist ruumide omanikuga kooskõlastanud. Kuna Aurum21 OÜ olevat nagunii ruumide omanikule üle 2700 euro üüriraha võlgu, siis sai omanikul mõõt täis ja ta ähvardas Aurum21 OÜ üldse tänavale tõsta. "Et veidikenegi head tahet näidata, kandsin MTÜ-st raha OÜ arvele ja osa sellest sealt edasi ruumide omanikule," selgitas Miltop.

Lääne-Virumaa Uudised kirjutas neljapäeval, et poliitik ja ettevõtja Rainer Miltop kandis Ukraina-Eesti laste ühislaagri korraldamiseks mõeldud raha enda firma arvele.

Miltopi äripartner ja lastelaagri üks eestvedajaid Andres Poll pidas Miltopi käitumist alatuks ning võrdles seda laste tagant varastamisega.

Täpsemalt saad lugeda siit.

Miltop liitus erakonnaga Eesti 200 eelmise aasta 30. augustil.

Kas tahad alati teada, kui Lääne-Virumaa Uudistes sel teemal kirjutatakse? Kasuta Minu Lääne-Virumaa funktsiooni ja vali märksõnad, mida oma personaalses uudiskirjas näha tahad.

Vaata veel

Meie koostööpartneriteks on

Liitu uudiskirjaga ja oledki kursis, mis Lääne-Virumaal toimub

Jaga meiega huvitavat infot!