Muinsuskaitseamet algatas punamonumentide välja arvamise mälestiste seast

Autor: Andres Pulver • 14. juuli 2022
Jaga lugu

Sel nädalal algatas muinsuskaitseamet menetluse 275 sõjahaua välja arvamiseks kaitsealuste objektide seast.

Järgmisena teisaldatakse Lääne-Virumaal Võsu vennashaud.
Autor: Heiki Koov/monument.ee

Muinsuskaitseameti vastne peadirektor Liisa Pakosta ütles ERR-ile, et muinsuskaitseameril puudus niikuinii tegelik sõnaõigus, sest sõjahaudade seadus annab sõjahaudade kaitse korraldamise kaitseministeeriumile.

Lääne-Virumaal arvatakse mälestiste seast lisaks Rakvere kesklinna vennashauale, mis juba teisaldatud ja Võsu vennashauale, mille teisaldamine lähiajal peaks algama, välja ka Rakvere nn vaestekalmistu ühishaud, aga ka Simuna, Haljala, Aaspere, Kadrina, Kunda, Ao, Toomla, Uhtna, Tamsalu, Esku, Viru-Jaagupi, Vilgu, Viru-Nigula ja Väike-Maarja vennashauad.

Osa vennashaudadest asub niikuinii kalmistul ning sinna need ka jäävad. Samuti arvatakse mälestiste seast välja Loksa vennaskalmistu Tapa vallas.

Teisalt kuuluvad sama muinsuskaitseameti nimekirja kohaselt mälestiste hulgast välja arvamisele ka Saksa poolel langenute vennaskalmistud, mida Lääne-Virumaal on seni arvel kolm – Saksa sõjaväekalmistu Rakvere tammikus ning Sauevälja ja Vistla vennaskalmistud.

Kas tahad alati teada, kui Lääne-Virumaa Uudistes sel teemal kirjutatakse? Kasuta Minu Lääne-Virumaa funktsiooni ja vali märksõnad, mida oma personaalses uudiskirjas näha tahad.

Vaata veel

Meie koostööpartneriteks on

Liitu uudiskirjaga ja oledki kursis, mis Lääne-Virumaal toimub

Jaga meiega huvitavat infot!