10 fakti Võsu rannafestivalist

Autor: Lääne-Virumaa Uudised • 29. juuli 2022
Jaga lugu

Täna saab avalöögi Võsu rannafestival, kus musafännid saavad täiega pidu panna. Toome välja kümme eriilmelist fakti juubelihõngulise Võsu märgi kohta.

Võsu rannafestival tähistab kümnendat sünnipäeva.
Autor: Tiit Kööbi

Võsu rannafestival -

1. Toimub kümnendat korda.

2. Suurim rannafestival Eestis.

3. Oli esialgu ühepäevane, 2018. aastast aga kahepäevane.

4. On läbi aastate esinenud pea kõik Eesti suurimad staarid ning laiast maailmast Rudimetal DJ, Burak Yeter, Inna, Alexandra Stan, Haddaway, Captain Jack, DJ Bobo, Sigma, Mr Belt & Wezol.

5. Esineb sel aastal 1990ndate poptäht, Rootsi tantsumuusika staar Dr. Alban. Kuurordisse saabuv staar on müünud maailmas rohkem kui 16 miljonit ühikut muusikat ning tema lugusid " Hello Afrika", "It's My Life", "One Love" teavad paljud.

6. 2020. aastal ei toimunud, koroona tõttu korraldati 2021. aastal festivali kuni 5000 osalejaga. Siis esinesid ainult kodumaised artistid.

7. On parim pidu Eestis ning kõik on Võsul. Nii kutsub pidulisi festivali tunnuslause.

8. Tõkestab ürituse toimumise ajaks autode ligipääsu Võsu aleviku keskusesse, et tagada ohutu liiklemine ning vähendada keskkonnakahju ja ülemäärast müra.

9. On sel aastal avatud VIP parkla.

10. Puudub vanusepiirang. Alaealistel on lubatud festivali alal viibida vaid koos täisealise pileti soetanud saatjaga. Politsei on igal aastal festivalil väljas küll tugevdatud jõududega, kuid alkoholi- ja narkojoobes noortega tegemist jagub.

Kas tahad alati teada, kui Lääne-Virumaa Uudistes sel teemal kirjutatakse? Kasuta Minu Lääne-Virumaa funktsiooni ja vali märksõnad, mida oma personaalses uudiskirjas näha tahad.

Vaata veel

Meie koostööpartneriteks on

Liitu uudiskirjaga ja oledki kursis, mis Lääne-Virumaal toimub

Jaga meiega huvitavat infot!