Auküla lapsed tahavad kooli minna, aga bussi ei tule

Autor: Katrin Kivi • 4. august 2022
Ainult tellijale
Jaga lugu

Üha enam räägitakse sellest, et inimesed lähevad maale elama. Paraku võidakse seal vastamisi seista ületamatute probleemidega. Näiteks pole osades külades bussiliiklust ja nii varitseb üht Auküla pere oht, et lapsed ei pääse septembrist kooli.

Kuigi Aukülas pole bussipeatusest korrektset silti, on külaenanikel siiski olemas bussiootepaviljon, kuhu aga bussi paraku ei tule.

Bussiliiklusest levib maapiirkondades hulganisti legende, ent soovime Lääne-Virumaa Uudised toimetusega teieni tuua tegeliku olukorra, seega palume anda meile teada, kuidas olukord on just konkreetselt teie kodukohas. Kas saate ka ühsitransporti kasutades oma asjad ära aetud või aheldab kütuse hinnatõus teie auto garaazi?

Auküla probleem

Aukülas on kahe koolilapse emal Pillel (nimi muudetud) suur mure. Lapsed käivad kooli 14 kilomeetri taha Rakverre, aga sinna pääseb vaid autoga – bussi Aukülast läbi ei sõida.

Nii ongi Pille oma lapsi kooli viinud ja sealt ka tagasi toonud juba kümme aastat autoga. „Meie pere sõiduvahendiks on maastur, seda eelkõige seetõttu, et ka talvel oleks külateed läbitavad,“ avas ta maaelu tahke talvisel ajal, kui lumehanged on tuisanud nabani ning teesahk pole veel külani jõudnud.

Sisu on kättesaadav ainult tellijale.
Lugemiseks logi sisse või vormista tellimus

Kas tahad alati teada, kui Lääne-Virumaa Uudistes sel teemal kirjutatakse? Kasuta Minu Lääne-Virumaa funktsiooni ja vali märksõnad, mida oma personaalses uudiskirjas näha tahad.

Vaata veel

Meie koostööpartneriteks on

Liitu uudiskirjaga ja oledki kursis, mis Lääne-Virumaal toimub

Jaga meiega huvitavat infot!