Igal viiendal Eesti keskealisel mehel esineb seksuaalhäireid

Autor: Meditsiiniuudised • 4. september 2022
Ainult tellijale
Jaga lugu
Meestearst Margus Punabi sõnul algab meeste erektsioonivõime langustrend 40. eluaastates, mil realiseeruvad vanuse ja eluviisiga seotud muutused veresoontes ja hormoonides.
Autor: Väinu Rozental

Hiljuti läbi viidud Eesti meeste terviseuuring näitas, et kolmandik 40-49aastastest meestest polnud rahul oma seksuaaleluga. Seemnepurske- ja erektsioonihäireid esines igal viiendal ning seksuaalse huvi langus igal seitsmendal mehel.

Enda seksuaaleluga olid rahulolematud kolm meest kümnest. Kusjuures 60 protsendil juhtudest oli rahulolematus seotud seksuaalhäiretega, ülejäänutel peamiselt partneri puudumise või suhte kvaliteediga. Seksuaalse huvi langust esines igal seitsmendal mehel ja ligi kümnendik uuringus osalenutest polnud enda sõnul enam seksuaalselt aktiivsed. Lõplikult olid seksuaalelust loobunud siiski vähesed mehed, vahendab uuringut Meditsiiniuudised.

Sisu on kättesaadav ainult tellijale.
Lugemiseks logi sisse või vormista tellimus

Kas tahad alati teada, kui Lääne-Virumaa Uudistes sel teemal kirjutatakse? Kasuta Minu Lääne-Virumaa funktsiooni ja vali märksõnad, mida oma personaalses uudiskirjas näha tahad.

Vaata veel

Meie koostööpartneriteks on

Liitu uudiskirjaga ja oledki kursis, mis Lääne-Virumaal toimub

Jaga meiega huvitavat infot!