Mälumängurahvas ootab uusi mõttekaaslasi

Autor: Lääne-Virumaa Uudised • 19. september 2022
Jaga lugu
Eelmistel poolikutel hooaegadel esindasid kilvasarjas koolinoori Rakvere gümnaasiumi õpilased. Sellist kooli küll enam pole, kuid noored kinnitasid kevadel, et tahe mälumänguga jätkata on suur.
Autor: Maris Marko

Juba sel neljapäeval kogunevad mälumängusõbrad Rakverre Katariina Keldrisse, et alustada järjekordset maakondlikku kilvahooaega. Mitmendat täpselt, ei mäleta enam keegi.

Lääne-Virumaa mälumängusarja üks eestvedajaid, MTÜ Rakvere Mäluprojekt juhatuse liige Maris Marko meenutas, et aastate jooksul on sarjast läbi käinud väga palju rahvast.

Ta tõi näiteks võistkonna Mehepojad, kes alustasid kunagi koolipoistena, olid vahepeal mõned aastad tudengitena „kadunud“ ja tulid seejärel tagasi.

„Ootame suurima heameelega just koolinoorte võistkondi,“ sõnas Marko, kes kinnitas, et lollimaks ei jää mälumängus osaledes keegi, küll on aga võimalik ammutada kuhjaga uusi teadmisi.

Kilvahooaja esimene mäng algab 22. septembril kell 18 Katariina Keldris. Küsimused, mida on igas mängus 42, paneb sel korral kokku võistkond Rahvuslik Kogu. Maris Marko selgitas, et küsimused koostavad võistkonnad kordamööda ning küsimise järjekord põhineb eelmise aasta paremusjärjestusel.

„Loodame väga, et tänavu õnnestub hooaeg korralikult läbi teha,“ lausus Marko, meenutades, et kaks eelmist jäid koroonapiirangute tõttu poolikuks ning 2020. aasta septembris alustatud sarjaga jõuti lõpule alles selle aasta aprillis.

Kas tahad alati teada, kui Lääne-Virumaa Uudistes sel teemal kirjutatakse? Kasuta Minu Lääne-Virumaa funktsiooni ja vali märksõnad, mida oma personaalses uudiskirjas näha tahad.

Vaata veel

Meie koostööpartneriteks on

Liitu uudiskirjaga ja oledki kursis, mis Lääne-Virumaal toimub

Jaga meiega huvitavat infot!