Hävituspataljonlasest satiirik juhtis Toompealt Eesti vabariiki

Autor: Andres Pulver • 29. september 2022
Ainult tellijale
Jaga lugu
Romulus Tiituse sõbralik šarž Edgar Spriidist aastast 1963.
Autor: SA Virumaa Muuseumid

Kuigi kuni 2000. aastani tuli poliitikasse astujatel anda süümevanne, sattus ka riigikogusse tegelasi, kelle minevik kahtluse alla seati. Üks taolistest oli Edgar Spriit, kelle sünnist möödub täna 100 aastat.

Edgar Spriit sündis 29. septembril 1922 Mustoja külas. Teises maailmasõjas kuulus ta 1941. aasta suvel hävituspataljoni, hiljem Eesti laskurkorpusesse.

Vahetult pärast sõda oli ta Pärnu maakonna parteikomitee instruktor. 1946-1948 õppis noor mees Leningradi oblasti parteikoolis ja Leningradi ülikoolis, seejärel naasis Pärnusse, kus töötas paar aastat ajalehe Töörahva Hääl vastutava toimetajana.

1951 sattus Spriit aastaks taas sõjaväkke, kus ta algul teenis poliitalal, hiljem aga ajalehe Punaväelane toimetuses.

1956 lõpetas tubli kommunist Edgar Spriit Lenini-nimelise sõjalis-poliitilise akadeemia ajakirjanduse alal. Ja edasi järgnes vastutusrikas töö ajakirjanduses. 1956-1959 oli ta Noorte Hääle peatoimetaja ja seejärel 30 aastat Pikri peatoimetaja asetäitja.

Sisu on kättesaadav ainult tellijale.
Lugemiseks logi sisse või vormista tellimus

Kas tahad alati teada, kui Lääne-Virumaa Uudistes sel teemal kirjutatakse? Kasuta Minu Lääne-Virumaa funktsiooni ja vali märksõnad, mida oma personaalses uudiskirjas näha tahad.

Vaata veel

Meie koostööpartneriteks on

Liitu uudiskirjaga ja oledki kursis, mis Lääne-Virumaal toimub

Jaga meiega huvitavat infot!