Kümned tuhanded noorkalad jõuavad sel sügisel Põlulast uude koju

Autor: Andres Pulver • 19. oktoober 2022
Ainult tellijale
Jaga lugu
Põlula kalakasvatajad asustasid teisipäeval Pakri lahte tuhandeid noori siiakalu.
Autor: Kadri Kauksi

RMK Põlula kalakasvatuskeskus asustas teisipäeval Lääne-Eestis Pakri lahte 5400 siia noorkala, et anda panus sealse piirkonna siiavarude täiendamiseks.

”Siia arvukus on vähenenud kõikjal Eestis ja populatsioonide tugevdamiseks tuleb neid juurde asustada. Tänavu alustasime esimest korda merisiia asustamisega ning 3200 esimest vastset lasime kevadel just nimelt Pakri lahte. Eile lahte asustatud ühesuvised siia noorkalad kaalusid keskmiselt 60 grammi ning nende sugukalad on püütud siitsamast Pakri lahest,” selgitas RMK Põlula kalakasvatuskeskuse juhataja Kunnar Klaas.

Pakri lahte asustatud siigade kasvatamiseks vajalikud sugukalad püüdsid kohalikud kalamehed, kellega keskus on sõlminud leppe ka algavaks hooajaks.

”Merisiia varu taastamine Pakri lahe piirkonnas on võimalik vaid tänu kohalikele kaluritele – alustades sugukalade püüdmisest kuni asustatud siigadel silma peal hoidmiseni välja,” sõnas Klaas.

Sisu on kättesaadav ainult tellijale.
Lugemiseks logi sisse või vormista tellimus

Kas tahad alati teada, kui Lääne-Virumaa Uudistes sel teemal kirjutatakse? Kasuta Minu Lääne-Virumaa funktsiooni ja vali märksõnad, mida oma personaalses uudiskirjas näha tahad.

Vaata veel

Meie koostööpartneriteks on

Liitu uudiskirjaga ja oledki kursis, mis Lääne-Virumaal toimub

Jaga meiega huvitavat infot!