Naljamees Kihva Värdi õpetas lapsed ilusasti kirjutama

Autor: Andres Pulver • 27. oktoober 2022
Ainult tellijale
Jaga lugu
Kuni 1960. aastani õpetati kirjatehnikat lineaarsüsteemi alusel - kirjutati erilineeringuga vihikutesse paiskirja. Uue süsteemi järgi kirjutati Riho Lahi eestvõttel algusest peale ühele joonele nöörkirjas.
Autor: TLÜ Eesti Pedagoogika Arhiivmuuseum

Vanemaealised mäletavad kindlasti veel leheveergudel ilmunud humoorikaid pajatusi, mille autoriks oli Kihva Värdi. Need ilmusid ka raamatutena, nagu ka kaheosaline Kihva Värdi elulugu, mis nägi trükivalgust küll alles 1990.-tel aastatel.

Kihva Värdi varjunime taha peitus 27. oktoobril 1904 Palmse vallas Võhma külas sepa peres sündinud Richard Heinrich Lahi, kes hiljem oma eesnime Rihoks eestistas.

Pärast algkooli lõpetamist (1921) asus ta õppima Rakvere Õpetajate Seminari, mille lõpetas 1927. aastal. Järgnesid tööaastad algkooliõpetaja või -juhatajana Eesti eri paigus – Narvas, Varnjal, Võsul, Võiperes ja Tartus.

Sisu on kättesaadav ainult tellijale.
Lugemiseks logi sisse või vormista tellimus

Kas tahad alati teada, kui Lääne-Virumaa Uudistes sel teemal kirjutatakse? Kasuta Minu Lääne-Virumaa funktsiooni ja vali märksõnad, mida oma personaalses uudiskirjas näha tahad.

Vaata veel

Meie koostööpartneriteks on

Liitu uudiskirjaga ja oledki kursis, mis Lääne-Virumaal toimub

Jaga meiega huvitavat infot!