Tammiku pärast käidi kohut

Autor: Andres Pulver • 19. november 2022
Ainult tellijale
Jaga lugu
Ekskursandid Rakvere tammikus 1928. aasta suvel.
Autor: Eesti Rahva Muuseum

92 aastat tagasi, 1930. aasta novembris, oli Rakvere kohtus arutluse all koguni kaks Rakvere tammikuga seotud kohtuasja.

19. novembril 1930 oli Rakvere-Paide rahukogus Rakvere Tammiku puhastamise lõppvaatus. Tammikus puhastati teid, juuriti põõsaid ja puhastati okstest tammesid ning neid töid tegid vaesemad inimesed. Linnavalitsus oli lubanud inimestel Tammiku korrastamise käigus tekkinud hagu koju kütteks viia.

Linnanõunik Kängsepp oli aga kusagilt kuulnud, et Vallikraavi tänava elanike Aliide Koldringi, Adele Metsase ja Juuli Tombergi puukuuri oli viidud suuremal hulgal tammenotte. Politsei leidis kümmekond tammejuppi.

Kängsepp kohe protokolli koostamist ei nõudnud, vaid lubas asja linnavalitsuses arutada. Järgmisel päeval Kängsepa nõudel naistele protokoll siiski koostati. Asja arutamisel selgus aga, et lugu oli üpris segane.

Sisu on kättesaadav ainult tellijale.
Lugemiseks logi sisse või vormista tellimus

Kas tahad alati teada, kui Lääne-Virumaa Uudistes sel teemal kirjutatakse? Kasuta Minu Lääne-Virumaa funktsiooni ja vali märksõnad, mida oma personaalses uudiskirjas näha tahad.

Vaata veel

Meie koostööpartneriteks on

Liitu uudiskirjaga ja oledki kursis, mis Lääne-Virumaal toimub

Jaga meiega huvitavat infot!