Talupoes saab toetada Ukraina lapsi

Autor: Aivar Hundimägi • 12. jaanuar 2023
Jaga lugu
Kroonikeskuses asuvas Talupoes saab teha annetusi Ukraina laste toetamiseks. Jaanuari lõpus viiakse annetatud esemed Lvivis asuvale Vinni-Pajusti gümnaasiumi sõpruskoolile.

Eelmisel aastal kolmel korral Vinni-Pajusti gümnaasiumi Ukrainas Lvivis asuvale sõpruskoolile eluks vajalikke esemeid viinud Aare Raam, Andres Poll ja Mart Pitsner ning MTÜ Rakvere Raibe RC ja MTÜ Aurum21 käivitasid koos Vinni-Pajusti kooliga taas toetusaktsiooni.

„Olukord Lvivis on keeruline, lapsed istuvad jopedes koolitundides, sageli on elekter ära. Ma imestan, et nad hoiavad koole lahti, sest kergem oleks käed püsti tõsta, aga nad on tublid ja müts maha nende ees,“ ütles Aare Raam.

Tema sõnul loodetakse Lääne-Virumaal heade inimeste toel koguda lastele vajalikke asju ning need siis jaanuari lõpus Lvivis asuvasse Sambori gümnaasiumisse kohale viia. „Me viime kogutud asjad otse Vinni-Pajusti gümnaasiumi sõpruskooli ehk need ei lähe kuhugi lattu seisma,“ lausus Raam.

Tema sõnul soovivad aktsiooni algatajad tekitada murelikesse külmetavatesse koolipäevadesse veidi rõõmu. „Oleme otsustanud, et kui inimesed meie üleskutsega kaasa ei tule ja annetusi ei tee, siis teeme vähemalt nii palju, et ostame igale õpilasele kommipaki,“ märkis Raam.

Ta ütles, et Eestis on kuulda kriitikat, et miks te aitate ukrainlasi, sest ka meie enda inimesed on hädas. „Meil ei käi aga sõda ja meil on võimalik enda heaks ise midagi ära teha. Ukrainlastel aga praegu seda võimalust ei ole,“ lausus Raam. Tema sõnul soovitakse Ukrainasse viimiseks koguda sellist kaupa, mida seal on praegu külmade ilmadega hädasti vaja.

Raam kutsus üles annetama sokke ja kindaid, vitamiine, esmaabitarbeid, kiirtoitu, sooje, terveid ja puhtaid laste riideid ning sooje jalatseid, taskulampe ja patareisid. Lisaks loodetakse saada ka kaks generaatorit, et Sambori koolil oleks võimalik paremini tulla toime elektrikatkestustega.

Pakid saab tuua Rakvere Kroonikeskuses asuvasse Talupoodi. Samuti saab toetuseks teha rahalise panuse, mida siis kasutatakse vajalike asjade soetamiseks. Rahalise panuse saab teha MTÜ Rakvere Raibe RC annetuskontole EE717700771007643359.

Kas tahad alati teada, kui Lääne-Virumaa Uudistes sel teemal kirjutatakse? Kasuta Minu Lääne-Virumaa funktsiooni ja vali märksõnad, mida oma personaalses uudiskirjas näha tahad.

Vaata veel

Meie koostööpartneriteks on

Liitu uudiskirjaga ja oledki kursis, mis Lääne-Virumaal toimub

Jaga meiega huvitavat infot!