Linnavalitsus kaalub kohtuvaidluse tõttu kolimist

Autor: Aivar Hundimägi • 1. aprill 2023
Ainult tellijale
Jaga lugu
Rakvere linnavalitsus hakkab järgmisel nädalal arutama kolimist linnavalitsuse praegusest hoonest. Põhjuseks sel nädalal kaotatud kohtuvaidlus.
Autor: Kristjan Ojang

Uuel nädalal hakkab Rakvere linnavalitsus arutama edasisi samme seoses praeguse hoone üle peetud kohtuvaidluses saadud kaotusega. Ühe variandina on laual linnavalitsuse ajutine kolimine ja praeguse hoone üürile andmine.

Sel nädalal otsustas Viru maakohus rahuldada SA Virumaa Kompetentsikeskuse (VVK) pankrotihaldur Martin Krupi hagi Rakvere linna vastu. Kui kohtuotsus jõustub, siis võib linnal tekkida kohustus maksta pankrotipessa tasuta saadud hoone ja selle kasutamise eest. Suurimaks võlausaldajaks on 3,3 miljoni euroga EAS, kes toetas VVK kaudu praeguse linnavalitsuse hoone ümberehitust.

Pankrotihalduri hinnangul ei oleks tohtinud Rakvere linn saada hoonet enda kasutusse tasuta ning ta plaanib nõuda linnalt hüvitist, millest saaks maksta EASile osaliselt või täielikult tagasi nende VVK-le makstud toetus.

Kolimisel oleks kaks põhjust

Sisu on kättesaadav ainult tellijale.
Lugemiseks logi sisse või vormista tellimus

Vormista Lääne-Virumaa Uudiste digitellimus ja saad:

  • Ühe tasuta lisakasutaja
  • Ligipääsu kogu tasulisele sisule
  • Kord nädalas ilmuva uudiskirja

Tellimust saab katkestada kuni kaks tööpäeva enne järgmist maksetähtaega

Kas tahad alati teada, kui Lääne-Virumaa Uudistes sel teemal kirjutatakse? Kasuta Minu Lääne-Virumaa funktsiooni ja vali märksõnad, mida oma personaalses uudiskirjas näha tahad.

Vaata veel

Liitu uudiskirjaga ja oledki kursis, mis Lääne-Virumaal toimub

Jaga meiega huvitavat infot!