Rakvere linnavalitsus astus tagasi

Autor: Andres Pulver • 1. aprill 2022
Jaga lugu

Täna hommikul teatas Rakvere linnavalitsus pärast erakorralist istungit, et on otsustanud terves koosseisus tagasi astuda.

Rakvere linnavalitsus astus täies koosseisus tagasi.
Autor: Kristel Mänd

Rakvere linnapea Triin Varek lausus, et tagasiastumisega avaldatakse protesti Venemaa agressioonile Ukrainas. „Meist tuhatkonna kilomeetri kaugusel käib verine sõda. Me ei saa enam sellises olukorras tegelda nii tühiste asjadega nagu ühe väikese linna juhtimine,“ kõneles Varek, kes lubas pühenduda täielikult meditsiinitarvikute vahendamisele Ukrainasse.

Linnavalitsuse pressiteate kohaselt olid tagasiastumise poolt kõik linnavalitsuse liikmed peale abilinnapea Neeme-Jaak Paabu, kes otsustas jääda erapooletuks. Meest ennast kommentaaride saamiseks tabada ei õnnestunud.

Abilinnapea Kert Karus ütles, et sõidab juba täna Ukrainasse võitlema. „Ma tean küll, et pean uue linnavalitsuse ametisse asumiseni ametis olema, aga küllap nad saavad mõne päeva ka ilma minuta hakkama,“ ütles mees.

Teise abilinnapea Laur Kaljuvee jutust oli raske aru saada, sest telefonikõne taustal oli väga tugev kolin ja kolkimine. Siiski õnnestus teada saada, et mees on juba ukrainlastele kuuliveste valmistamas.

Abilinnapea Neeme-Jaak Paap aga istus oma traktoris ja lükkas linnatänavatelt lund kokku.

Lääne-Virumaa Uudistele teadaolevalt on aga linnavalitsuse tagasiastumise tegelikuks põhjuseks hoopis linnavalitsuse poolt võetud kuue ja poole miljoni euro suurune käibelaen, mis kulutati just lumetõrjele.

Linnavalitsusele lähedalseisev ametnik, kes palus anonüümsust, kinnitas, et laenu on võetud ja lumetõrjele kulus sel talvel tõepoolest meeletu summa. „Linn on sisuliselt pankrotis,“ sedastas ametnik.

Rakvere linnavolikogu esimees Mihkel Juhkami linnavalitsuse tagasiastumist kommenteerida ei soovinud, kuid märkis, et on juba kutsunud kokku linnavolikogu erakorralise istungi järgmiseks kolmapäevaks, et panna paika uus linnapea.

Ainsa kohaliku poliitikuna on teatanud soovist linnapeaks saada Andres Jaadla. Mehe kinnitusel on ta pidanud koalitsioonikõnelusi kõigi Rakvere linnavolikogusse kuuluvate poliitiliste jõududega ning Rakveres on sündimas ajalugu. „Läbirääkimised näitavad, et linnapea tundub valitavat ühehäälselt ja Rakveres saab võimule valimisliidu Rakvere Heaks vähemusvalitsus,“ tähendas Jaadla.

Toimetusele teadaolevalt on uues linnavalitsuses kaks abilinnapead. Jaadla seda küll ei kinnitanud, kuid suure tõenäosusega saavad Rakvere abilinnapeadeks Martin Repinski ja Peeter Võsa.

Esialgsete kavade kohaselt on linnapea vastutusalaks keskkonna- ja kosmoseprobleemid, abilinnapea Repinskil põllumajandus ja ühistransport ning abilinnapea Võsal meedia ja sotsiaalküsimused.

„Ma olen kuulnud, et Rakveres on bussidega probleeme. Luban, et lahendan kõik need oma taksoga,“ lausus Repinski, kes lisas, et kui riigikogu liikme töö kõrval leidus aega taksot sõita, siis abilinnapeal peaks ju vähem tööd olema. „Vähemalt palganumbri järgi paistab küll, et kõvasti vähem tuleb tööd teha,“ sõnas mees.

Abilinnapea Peeter Võsa ütles, et esimese asjana kolib ta oma kabineti haigla taga linnametsas olevasse majakesse. „Seal olen ma nii-öelda omas elemendis, otse probleemide keskel,“ rääkis Võsa.

Ka lubas mees, et käivitab kiiremas korras Rakvere televisiooni. „Otse loomulikult tulevad kõrgekvaliteedilised otseülekanded linnavolikogu istungitelt, aga ka igapäevased Võsareporteri saated,“ kõneles Võsa.

Põhjalikuma valitsemisplaani loodavad Jaadla, Repinski ja Võsa saada kokku juba täna ehk 1. aprilli õhtuks.

Kas tahad alati teada, kui Lääne-Virumaa Uudistes sel teemal kirjutatakse? Kasuta Minu Lääne-Virumaa funktsiooni ja vali märksõnad, mida oma personaalses uudiskirjas näha tahad.

Vaata veel

Meie koostööpartneriteks on

Liitu uudiskirjaga ja oledki kursis, mis Lääne-Virumaal toimub

Jaga meiega huvitavat infot!