Einar Vallbaum näeb ukrainlaste suures osakaalus vaid head

Autor: Andres Pulver • 11. aprill 2023
Ainult tellijale
Jaga lugu
Vallavanem Einar Vallbaumi sõnul võiks riik ka muude asjade puhul sama operatiivselt käituda ja oma lubadusi pidada kui ukrainlaste rahastamisel.
Autor: Viru-Nigula vallavalitsus

Alates Venemaa kallaletungist Ukrainale on Eestis elukoha registreerinud 32 000 sõjapõgenikku, kes on üle Eesti jaotunud üpris ebaühtlaselt. Sõjapõgenike osakaalu poolest on Rakvere linn ja Viru-Nigula vald Eestis jagamas teist kohta.

Nii Rakvere linnas kui ka Viru-Nigula vallas moodustavad Ukraina sõjapõgenikud 3,9 protsenti elanikkonnast. Sama suur on põgenike osakaal ka Maardu linnas. Suhteliselt kõige rohkem on sõjapõgenikke Jõhvi vallas - koguni 4,5 protsenti elanikest.

Viru-Nigula vallavanem Einar Vallbaum ütles, et tegelikult tõuseb ukrainlastest vaid tulu. Põgenike saabumisel tuli vallal küll väljaminekuid teha, kuid need kattis riik. "Ka nüüd saime raha, et veel mõned korterid ukrainlaste jaoks korda teha," kõneles vallavanem.

Sisu on kättesaadav ainult tellijale.
Lugemiseks logi sisse või vormista tellimus

Vormista Lääne-Virumaa Uudiste digitellimus ja saad:

  • Ühe tasuta lisakasutaja
  • Ligipääsu kogu tasulisele sisule
  • Kord nädalas ilmuva uudiskirja

Tellimust saab katkestada kuni kaks tööpäeva enne järgmist maksetähtaega

Kas tahad alati teada, kui Lääne-Virumaa Uudistes sel teemal kirjutatakse? Kasuta Minu Lääne-Virumaa funktsiooni ja vali märksõnad, mida oma personaalses uudiskirjas näha tahad.

Vaata veel

Liitu uudiskirjaga ja oledki kursis, mis Lääne-Virumaal toimub

Jaga meiega huvitavat infot!