Porkuni koolipere palub annetajate abi unistuse täitmiseks

Autor: Andres Pulver • 24. mai 2023
Jaga lugu
Nagu näha, on Porkuni kooli jalgrattamatkalised jõudnud Jäneda mõisa.
Autor: Porkuni kool

Porkuni koolil on üks suur unistus. Unistus soetada koolile elektriline kastiratas.

Iga aasta kevadel käivad Porkuni kooli õpilased jalgrattamatkal, kus ööbitakse telkides ja kõik vajaminev võetakse kaasa. Paraku on nii, et nendele matkadele ei saa kaasa need lapsed, kel jalgrattaga sõitmine raskendatud või suisa võimatu.

Nii tekkiski idee soetada koolile elektriline kastiratas, et ka need, kes kunagi rattasõitu kogenud ei ole, saaksid siiski osaleda.

Kastiratta soetamiseks kogutakse annetusi Hooandjas, kokku on vaja saada 2675 eurot. Eile õhtupoolikuks oli 92 annetajat toetanud kooli 1780 euroga, nii et kõvasti üle poole summa on juba koos.

Aga 4. juuniks on vaja 2675 eurot kokku saada, sest vastasel juhul Hooandja kaudu raha ei liigu.

Kool on koostamas projektitaotlust Keskkonnainvesteeringute Keskusele, kust on võimalik saada ratta soetamiseks osaline toetus. "Ülejäänud summa kokkusaamiseks vajame aga heade hooandjate tuge," kirjutas koolipere.

Porkuni kool on põhikool erilistele lastele ja asub maaliliselt kaunis Porkuni külas. Koolipere on kui üks suur aktiivne sipelgapere, kuhu kuulub pea 100 õpilast ja 70 töötajat.

Porkuni kool kuulub rohelise kooli programmi võrgustikku ja koolis on loodud seitsmest õpilasest ja neljast täiskasvanust moodustatud rohelise kooli töörühm.

Koolipere on aktiivne keskkonnasäästliku mõtteviisi propageerija ja tegutseja. Aasta jooksul on jõutud päris palju – korraldatud sõbralt sõbrale laatasid, päästetud konnasid, kogu kooliperega talguid korraldatud ja palju muud.

Aga ratast oleks ikka kangesti vaja. Kes saab, see aitab.

Kas tahad alati teada, kui Lääne-Virumaa Uudistes sel teemal kirjutatakse? Kasuta Minu Lääne-Virumaa funktsiooni ja vali märksõnad, mida oma personaalses uudiskirjas näha tahad.

Vaata veel

Liitu uudiskirjaga ja oledki kursis, mis Lääne-Virumaal toimub

Jaga meiega huvitavat infot!