Keskkonnaamet Paasi külla karjääri ei luba

Autor: Katrin Kivi • 12. juuni 2023
Ainult tellijale
Jaga lugu
Kohalikke elanikke kohtus esindav vandeadvokaat Piret Kergandberg pidas kaevandamisloa menetluse lõpetamist rõõmustavaks ja ainuõigeks otsuseks.
Autor: Andras Kralla

Haljala valla Paasi küla inimeste pingutused kannavad vilja ja pea aasta tagasi küla kohale kerkinud rasked murepilved võimaliku lubjakivikarjääri rajamise pärast võivad lõpuks hajuma hakata, sest keskkonnaamet plaanib kaevandamisloa andmisest keelduda.

Möödunud nädalal kirjutasime, et Paasi küla inimesed palusid võitluses planeeritava lubjakivikaevandusega appi kuulsa nahkhiire uurija Matti Masingu, kes ka kinnitas, et nahkhiired elavad kavandatava karjääri alal vilgast nahkhiireelu.

„Alati on tervitatav, kui ka kohalik kogukond näitab üles initsiatiivi loodusväärtuste väljaselgitamisel, nii nagu seda ka Paasi küla rahvas hetkel tegi,“ vastas keskkonnaameti maapõuebüroo juhataja Martin Nurme Lääne-Virumaa Uudiste toimetuse päringule, milles küsisime ameti arvamust.

Sisu on kättesaadav ainult tellijale.
Lugemiseks logi sisse või vormista tellimus

Vormista Lääne-Virumaa Uudiste digitellimus ja saad:

  • Ühe tasuta lisakasutaja
  • Ligipääsu kogu tasulisele sisule
  • Kord nädalas ilmuva uudiskirja

Tellimust saab katkestada kuni kaks tööpäeva enne järgmist maksetähtaega

Kas tahad alati teada, kui Lääne-Virumaa Uudistes sel teemal kirjutatakse? Kasuta Minu Lääne-Virumaa funktsiooni ja vali märksõnad, mida oma personaalses uudiskirjas näha tahad.

Vaata veel

Liitu uudiskirjaga ja oledki kursis, mis Lääne-Virumaal toimub

Jaga meiega huvitavat infot!