Abikaasa vedas Tallika kohtu ette

Autor: Andres Pulver • 7. oktoober 2023
Ainult tellijale
Jaga lugu
Eduard Tallika abikaasa Anete ning pojad Ilmar (vasakul) ja Edgar.
Autor: SA Virumaa Muuseumid

Kuigi 90 aastat tagasi ei olnud periood, mida tagantjärele vaikivaks ajastuks kutsutakse, veel alanud, olid märgid taolise aja saabumisest juba õhus ning ajalehed läbisid enne trükki minekut eeltsensuuri. Sestap leiab 1933. aasta teise poole lehtedest päris palju kergemat lugemist.

Poliitikauudistega tuli olla ettevaatlik ja oli oht, et tsensor need põhjusel või teisel lehest välja praagib. Nii leiab tollastest lehtedest kollasemat kraami raja tagant, aga ka erakordselt palju krimiuudiseid.

Kriminaalne aines pakkus ajakirjanikele kolmekümnendatel kõvasti tööd, aga pärast kaitseseisukorra välja kuulutaist 1933. aasta varasügisel tundub takkajärele vaadates, et krimiuudiste maht vähemalt kahekordistus.

1933. aasta 7. oktoobri Virulane on leidnud kohtulaua tagant kuulsa nalja- ja napsimehe Eduard Tallika. Tundub, et selleks ajaks olid tema naljad juba suuremalt jaolt tehtud ning kunagisest ettevõtjast oli saanud lihtsalt joodik.

Sisu on kättesaadav ainult tellijale.
Lugemiseks logi sisse või vormista tellimus

Vormista Lääne-Virumaa Uudiste digitellimus ja saad:

  • Ühe tasuta lisakasutaja
  • Ligipääsu kogu tasulisele sisule
  • Kord nädalas ilmuva uudiskirja

Tellimust saab katkestada kuni kaks tööpäeva enne järgmist maksetähtaega

Kas tahad alati teada, kui Lääne-Virumaa Uudistes sel teemal kirjutatakse? Kasuta Minu Lääne-Virumaa funktsiooni ja vali märksõnad, mida oma personaalses uudiskirjas näha tahad.

Vaata veel

Liitu uudiskirjaga ja oledki kursis, mis Lääne-Virumaal toimub

Jaga meiega huvitavat infot!