Kogemus: Taani koolis võib laps õppida, müts peas

Autor: Rahel Lepp • 2. november 2023
Ainult tellijale
Jaga lugu
Lasteaed Triinu õpirändurid Taanis.
Autor: Erakogu

Rakvere Triinu lasteaia rahvas käis õpireisil Taanis, kus tutvuti nullklassi ja lasteaia töö korraldamise iseärasustega. Lasteaias pannakse rõhku sotsiaalsete oskuste õpetamisele, numbrid-tähed saadakse selgeks aga nullklassis.

Taani, Vordingborgi kommuuni sealsetele kolleegidele külla sõitnud lasteaiaõpetajad, nende abid ja tugispetsialistid olid enne minekut arvanud, et „küllap Taani haridussüsteemis on lastele kõik lubatud ja erilist korda tunnis pole“, nagu kirjeldas Triinu lasteaia õppealajuhataja Moonika Suurmaa muiates. Nullklasse, kus õpivad 5-6 aastased lapsed, külastanud eestlastele avanes kohapeal aga sootuks teine pilt. „Lastel on küll tunnis vabalt liikumine lubatud, kuid see ei häiri õppetööd,“ muljetas Suurmaa. „Õpetaja kasutab vaikset hääletooni ja tähelepanu haaramiseks erinevaid mitteverbaalseid võtteid, näiteks lihtsustatud viipeid, märke. Müratase klassis on olematu. Iga laps tegutseb omas tempos, kiiremad saavad valida lisaülesandeid,“ rääkis õppealajuhataja.

Sisu on kättesaadav ainult tellijale.
Lugemiseks logi sisse või vormista tellimus

Vormista Lääne-Virumaa Uudiste digitellimus ja saad:

  • Ühe tasuta lisakasutaja
  • Ligipääsu kogu tasulisele sisule
  • Kord nädalas ilmuva uudiskirja

Tellimust saab katkestada kuni kaks tööpäeva enne järgmist maksetähtaega

Kas tahad alati teada, kui Lääne-Virumaa Uudistes sel teemal kirjutatakse? Kasuta Minu Lääne-Virumaa funktsiooni ja vali märksõnad, mida oma personaalses uudiskirjas näha tahad.

Vaata veel

Liitu uudiskirjaga ja oledki kursis, mis Lääne-Virumaal toimub

Jaga meiega huvitavat infot!