Kokkuvõte nädalast: Jüri Ratasel on eurovalimisteks käigud otsas

Autorid: Mari Mets, Lauri Leet, Kristjan Pruul • 6. jaanuar 2024
Jaga lugu
Endine peaminister ja Keskerakonna juht Jüri Ratas (paremal) on praegu jäänud riigikogusse koos uue parteijuhi Mihhail Kõlvarti kamraadidega.
Autor: Liis Treimann

Reedel keskerakonnast lahkunud kuus liiget jätsid endise peaministri Jüri Ratase riigikogu fraktsioonis koosseisus, kus on teda raske ette kujutada edukalt toimetamas, arutati nädala olulisi teemasid kommenteerivas saates "Äripäev eetris".

Reede hommikul lahkus Mihhail Kõlvarti juhitavast keskerakonnast kuus erakonna liiget eesotsas sügisel Kõlvarti vastu erakonna juhiks kandideerinud Tanel Kiigega. Sellega jäi endine peaminister ja praegune riigikogu aseesimees Jüri Ratas üksinda erakonna fraktsiooni alles jäänud nn Kõlvarti leeri esindajate sekka.

“Kõige põletavam keskerakonda jääjate küsimustest on Jüri Ratase küsimus. Kui ta jääb riigikogu aseesimehena fraktsiooni koos Vadim Belobrovtsevi, Aleksei Jevgrafovi, Andrei Korobeiniku, Anastassia Kovalenko-Kõlvarti ja Aleksander Tšaplõginiga, siis on väga raske ette kujutada, et Jüri Ratas saaks sellises fraktsioonis pikalt jätkata. Samal ajal – kuhu tal endise peaministri ja erakonna esimehena lahkuda on? Europarlamendi valimised võiksid olla tema jaoks pääsetee, aga selleks on vaja saada nimekirjas esimeseks. Kui esimeseks saab keskerakonna nimekirjas aga Yana Toom, mis saab siis Jüri Ratasest? Tal tunduvad ikka käigud üsna otsas. Ta on ikka väga-väga nurka surutud,” analüüsis Äripäeva ajakirjanik Lauri Leet.

Saates tuli juttu ka taas lakke karanud elektri hinnast ning elektriautode toimetulekust krõbedate külmakraadidega. Lisaks arutleti, kui mõistlik on keelustada sarnaselt propagandasaitidega ka piraatsisu sisaldavaid veebilehti ning milleni võib see viia.

Stuudios olid ajakirjanikud Lauri Leet, Kristjan Pruul ja Mari Mets.

Nädala olulisi teemasid kommenteerivat saadet "Äripäev eetris" saavad kuulata ka Lääne-Virumaa uudiste tellijad. Kuula saadet siit:

Kas tahad alati teada, kui Lääne-Virumaa Uudistes sel teemal kirjutatakse? Kasuta Minu Lääne-Virumaa funktsiooni ja vali märksõnad, mida oma personaalses uudiskirjas näha tahad.

Vaata veel

Liitu uudiskirjaga ja oledki kursis, mis Lääne-Virumaal toimub

Jaga meiega huvitavat infot!