Kokkuvõte nädalast: rahvas jäi elektrita, minister soovitab suusatada

Autorid: Neeme Korv, Laura Saks, Kristjan Kurg • 16. detsember 2023
Jaga lugu
Suuskadel mõistad looduse lähedust, sisendavad poliitikud.
Autor: Meeli Küttim

Kuigi riigil pole varnast võtta 2,5 miljardit eurot, et elektriliinid maa alla viia, ootame valitsuselt siiski elektrikatkestuste vältimiseks selgemat tegevuskava, selmet pressikonverentsil loodusega koos elamisest targutada, rääkisid ajakirjanikud nädalat kokku võtvas arvamussaates “Äripäev eetris”.

Äripäeva ajakirjanikud Laura Saks, Kristjan Kurg ja Neeme Korv peatusid saates elektrikatkestuste teemal, mis pakkus kõvasti kõneainet ka viimasel valitsuse pressikonverentsil. Hiljutiste lumesadude tõttu on üle Eesti jäänud tuhanded inimesed pikaks ajaks elektrita, eriti riigi lõuna- ja kaguosas.

Saates osalejad leidsid, et riigil on vaja juba lähiajal selgemat tegevusplaani. “Nagu Elektrilevi ise välja toob, 60 protsenti kõrgepingeliinidest on ilma isolatsioonita ja 25 protsenti on üldse oma aja ära elanud, postidki hakkavad rabedaks muutuma. Raha ei ole küll, aga kui kaua me siis ootame nende nõukogude liinidega? Et asi läheb päris hulluks ja liinid hakkavad lihtsalt maha kukkuma,” märkis Kristjan Kurg.

“Mulle näis, et Hanno Pevkur lausa ärritus elektrikatkestusi puudutava küsimuse peale,” rääkis Laura Saks, kelle meelest oli kummaline, et ministrid hakkasid seepeale nagu ühest suust targutama teemal, et loodusega tuleb koos elada, sest raha ei ole.

Seotud lood

“Kui kuulasin Pevkuri turtsatust, et olukorra mõistmiseks minge Harku metsa suusatama, siis mõtlesin, et ei tea, kas kaitseminister on hellaks tehtud Nursipalu teemaga, sest ka liinikoridoride puhastamiseks on ju vaja eraomanikega kokku leppida,” lisas Neeme Korv.

Ajakirjanikud vaidlesid saates ka ÜRO kliimakonverentsi COP28 vastuolulise tulemuse üle [alates 19.43] ning kommenteerisid Euroopa Liidu valitsusjuhtide otsust alustada Ukraina ja Moldovaga liitumiskõnelusi [28.19]. Jutuks tuli ka Infortari algus börsil [36.10] ning ehitusettevõtjate ja arendajate avalikkuse ette jõudnud vägikaikavedu seoses lepingutega, mis ehitajate meelest kinnisvara anomaalselt kalliks muudab [41.20].

Nagu hea tava ette näeb, selgusid ka nädala võitja, tõeline üllataja seekord, ja kaotaja.

Lääne-Virumaa Uudiste tellijad saavad saadet kuulata siit:

Kas tahad alati teada, kui Lääne-Virumaa Uudistes sel teemal kirjutatakse? Kasuta Minu Lääne-Virumaa funktsiooni ja vali märksõnad, mida oma personaalses uudiskirjas näha tahad.

Vaata veel

Liitu uudiskirjaga ja oledki kursis, mis Lääne-Virumaal toimub

Jaga meiega huvitavat infot!