Vähi seljatanud inimeste naerutaja: eestlaste huumor on kuiv ja must. Nii nagu mulle meeldib

Autor: Eget Velleste • 7. jaanuar 2024
Jaga lugu
Terve täiskasvanuelu Eestis elanud Stewart Johnson sai eesti keele selgeks 1990ndatel telekast A-rühma vaadates.
Autor: Martin Dremljuga/ERR/Scanpix

Veerand sajandit Eestis elanud ameeriklane Stewart Johnson ütleb, et eestlased imestavad kõige enam tema keeleoskuse üle. Seda vaatamata ta hullule aktsendile.

„Eestlaste iseloomus on midagi, mis mulle meeldib, eestlaste huumor on kuiv ja must. Äkki venelased on natuke mustemad, aga see on teine teema,“ ütleb Johnson Äripäeva raadio saates „Läbilöök“.

Terve täiskasvanuelu on Stewart elanud Eestis ning eesti keele sai ta selgeks 1990ndatel telekast A-rühma vaadates. Johnsoni eesti keele oskus on kaasa toonud ka loendamatu arvu ühelaadseid vestlusi.

„Kui eestlased saavad teada, et õppisin eesti keele ära, siis nad ütlevad iga kord täpselt sama lause, et oo, see on nii tore, sest siin on inimesed elanud juba 40 aastat, kes ei oska tere öelda,“ räägib Johnson. Muu hulgas tunnevad eestlased ka huvi, millal Johnson Eestis lahkub.

Eestis oldud aja jooksul on Johnson löönud kaasa Comedy Estonia sünnile. Huumorit peabki Johnson magusaks katteks kibeda tableti peal.

Ka tema enda elus on huumor paljust välja aidanud. Näiteks oli see abiks, läbides keemiaravi munandivähi ajal. „See oli suur moment mu elus, aga otsustasin seda mitte võtta tõsiselt. Ma hakkasin mõtlema, et elu ei ole nali, aga see on väga naljakas,“ nendib Johson.

Tänaseks on mees munandivähi seljatanud ja sellest on vändatud filmgi.

Seotud lood

Aastate jooksul on Johnson üles kõpitsenud ka vana talukoha Rõuge vallas. Pensionipõlveks mõeldud kodu jääb aga kaitseväe harjutusväljaku piiranguvööndisse, mistõttu on Johson otsustanud kodu ära müüa.

„See on halb õnn, mul on nii head mälestused seal ja minu lapsed kasvasid seal üles, aga pean lahkuma, mis teha,“ ütleb Johnson.

Seda, kui palju mandariine sööb ära Johnson pühade ajal, kuidas tal õnnestus sattuda kaitseministeeriumi huviorbiiti ja miks pole tal jätkuvalt kodakondsust, saavad Lääne-Virumaa Uudiste tellijad kuulda pikemalt saatest, kui nad on meie uudisveebi loginud.

Kas tahad alati teada, kui Lääne-Virumaa Uudistes sel teemal kirjutatakse? Kasuta Minu Lääne-Virumaa funktsiooni ja vali märksõnad, mida oma personaalses uudiskirjas näha tahad.

Vaata veel

Liitu uudiskirjaga ja oledki kursis, mis Lääne-Virumaal toimub

Jaga meiega huvitavat infot!