Minister Michal tegi ülevaate Lääne-Virumaa fosforiidiuuringutest

Autor: Põllumajandus.ee • 19. jaanuar 2024
Ainult tellijale
Jaga lugu
Kristen Michal andis valitsusele ülevaate Lääne-Virumaal teostatud fosforiidiuuringutest. "Laiendatud Aru-Lõuna alal olevast fosfori kogusest võiks hinnanguliselt toota 85 miljoni sõiduauto akud, mistõttu selle varu väärtus on suur," märkis ta.
Autor: Andras Kralla

Eesti maapõues leidub fosforiiti, haruldasi muldmetalle, vanaadiumit ja teisi kriitilisi toormeid, mille väärindamine võiks luua Eestile arvestatava majanduskasvu toova arenguvaldkonna, tutvustas neljapäeval kliimaminister Kristen Michal valitsusele maavarade käimasolevaid uuringuid, mille keskmes on Lääne-Virumaa.

"Eesti Geoloogiateenistus uurib põhjalikult meil leiduvaid varusid. Kriitilise tähtsusega tulevikumaavaradest leidub meil haruldasi muldmetalle üheskoos fosforiidiga. Mitmesaja meetri sügavusel kristalses aluskorras on leitud veidi kuldagi, seda siiski vähem kui teisi metalle. Suure tõenäosusega on Eesti aluskorras samasugused maagistumisvööndid kui Soomes-Rootsis, aga sügavamal. Seni aga pole Eesti aluskorra potentsiaali piisavalt uuritud," rääkis Michal pressiteate vahendusel.

Sisu on kättesaadav ainult tellijale.
Lugemiseks logi sisse või vormista tellimus

Vormista Lääne-Virumaa Uudiste digitellimus ja saad:

  • Ühe tasuta lisakasutaja
  • Ligipääsu kogu tasulisele sisule
  • Kord nädalas ilmuva uudiskirja

Tellimust saab katkestada kuni kaks tööpäeva enne järgmist maksetähtaega

Kas tahad alati teada, kui Lääne-Virumaa Uudistes sel teemal kirjutatakse? Kasuta Minu Lääne-Virumaa funktsiooni ja vali märksõnad, mida oma personaalses uudiskirjas näha tahad.

Vaata veel

Liitu uudiskirjaga ja oledki kursis, mis Lääne-Virumaal toimub

Jaga meiega huvitavat infot!