• 08.02.24, 15:49

Minister kaupmeestele: ärgem kasutagem maksutõusu ära

Statistikaameti andmetel tõusid hinnad jaanuaris eelmise kuuga 1,4 protsenti ja aasta varasemaga võrreldes ulatus hinnakasv 4,7 protsendini. Kui möödunud aasta teisel poolel olid toiduhinnad alanenud sisendhindade toel languses, siis jaanuaris kallines toit kuuga koguni 3 protsenti. See tähendab, et kaupmehed on toidu hindu käibemaksumäära tõusust rohkemgi kergitanud.
Rahandusminister Mark Võrklaev.
  • Rahandusminister Mark Võrklaev. Foto: Andras Kralla
Rahandusminister Mark Võrklaev kommenteerib, et aasta alguses tõusis Eestis käibemaksumäär 2 protsendipunkti. Maksumuudatused, sh käibemaksu ja aktsiiside tõus, on rasked, ent vajalikud.

Seotud lood

Uudised
  • 29.12.23, 06:05
Suur ettevaade 2024: nii mõnegi jaoks on keeruline aeg alles ees
Peaministri saatus selgub kevadel
Algaval 2024. aastal toob vinduv majanduslangus ettevõtetele surve koondada ja kärpida, et jääda ellu. Kuid on ka neid, keda võib järgmisel aastal saata suur edu.
Uudised
  • 09.11.23, 16:39
Kaupmehed reageerivad uue aasta maksutõusule erinevalt
OG Elektra lubab, et ei lisa kõrgemat käibemaksu hindadele
Kui mõni jaekett plaanib järgmisest aastast jõustuva käibemaksu tõusu tõttu hakata toodete hinda muutma juba detsembris ja teised teha hinnatõusu aasta alguses, siis OG Elektra lubab, et nemad oma kauplustes käibemaksu muutusega seoses hinda ei tõsta.
Arvamused
  • 10.11.23, 23:38
Analüütik: elu Eestis on muutunud liiga kalliks
Kuigi Eesti inflatsioon on raugenud, peame toime tulema väga kõrgete hindadega ning ees ootav käibemaksu tõus seda olukorda ei paranda, kirjutab SEB majandusanalüütik Mihkel Nestor.
Uudised
  • 05.06.23, 06:02
Lauri Läänemets: "Kui tuleb automaks, on vaja panustada ühistransporti"
Siseminister Lauri Läänemets nentis, et elanikkonna vananemine mõjutab tugevalt ka politseid, automaksuga peab aga kaasas käiba ühistranspordi väga tõhus areng maapiirkondades.
  • ST
Sisuturundus
  • 11.12.24, 10:55
Kuidas poliitikud ja keskpankurid on viinud meid kuristiku äärele
15 aastat kestnud keskpankade rahapoliitika tagajärjel ei ole meil enam vabu kapitaliturge ning kogu globaalne majanduskasv tuleneb võlakoorma suurenemisest, mitte tootlikkuse kasvust. See jätkusuutmatu kasv lõpeb peagi väga suure kollapsiga, kirjutab Soome majandusteadlane Tuomas Malinen.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Lääne-Virumaa Uudised esilehele