Valitsus kinnitas neljapäeval tervisekassa tervishoiuteenuste loetelu, millega kergitab 1. aprillist tervishoiutöötajate palga alammäära.
- 1. aprillist kasvab tervishoiutöötajate tunnitasu alamäär 10 protsenti. Foto: Eiko Kink
„Arstid, psühholoogid, õed ja teised tervishoiutöötajad töötavad iga päev väga pingelises töökeskkonnas. Samas on nad kõik väljas patsiendi huvide eest, teda nõustades, toetades ja ravides. Seetõttu peab spetsialiste hoidma ning nende töömotivatsioon ei peaks sõltuma elukalliduse kasvust. Kokkulepitud palgatõus aitab tagada järelkasvu ning eriala töötajate väärikat tasustamist,“ ütles terviseminister Riina Sikkut pressiteate vahendusel.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Lisatud edetabel
Arstlikest erialadest on kõige paremini makstud ortodontia, kus koos lisatasudega on kuupalk 10 397 eurot. Aasta tagasi oli neil aga keskmine palk kõrgemgi, 11 207 eurot.
Lisatud nimekiri madala palgaga kliinikutest
Hambaravitöötajate palk jääb Eestis keskmiselt 3000 euro juurde, kuid mustvalgele kirjutatud andmed näitavad kätte kümneid hambaravikliinikuid, kus töötajate tasu jääb alla 1000 euro kuus.
Edetabelis 350 ettevõtet
Eelmisel aastal toimunud koondamised kergitasid paljudes ettevõtetes keskmise palga numbrit, selgub Lääne-Virumaa Uudiste ja Äripäeva Infopanga korra kvartalis koostatavast maakonna konkurentsiraportist.
Kui perearstikeskus ületab tervisekassast uuringuteks eraldatavat raha, siis ollakse valiku ees, kas teha patsientidele vajalikud terviseuuringud töötajate palgafondi arvelt või jätta osa inimestest korralikult uurimata ja minna vastuollu meditsiinieetikaga.
15 aastat kestnud keskpankade rahapoliitika tagajärjel ei ole meil enam vabu kapitaliturge ning kogu globaalne majanduskasv tuleneb võlakoorma suurenemisest, mitte tootlikkuse kasvust. See jätkusuutmatu kasv lõpeb peagi väga suure kollapsiga, kirjutab Soome majandusteadlane Tuomas Malinen.