VPG õpilased sõid Hamburgis hamburgerit

Autor: Karoliine Ljubimova • 27. märts 2024
Jaga lugu
Hamburgis ostetud heeringahamburger ehk Bismarck kadus õpetaja Mart Pitsneri kõhtu.
Autor: Karoliine Ljubimova

Vinni-Pajusti gümnaasiumi õpilased külastasid sel kuul sõpruskooli Saksamaal Plönis. Reisist tegi ülevaate kooli meediaringi õpilane Karoliine Ljubimova.

Vinni-Pajusti kooli seitse õpilast ja kaks õpetajat said selle aasta märtsis võimaluse minna Saksamaale Plöni, et külastada terve nädala seal asuvat sõpruskooli (Plöni Lossigümnaasiumi). Eelmise suve hakul käis Plöni kooli reisiseltskond meil külas, nüüd oli käes aeg vastukülaskäiguks. Mina olin üks nendest, kes osales reisil. Seal me elasime oma “uutes” peredes ja veetsime kõik päevad nendega, meile näidati nii koduümbrust kui ka kaugemal asuvaid paiku.

15. märtsi hommikul startisime oma lõbusa seltskonnaga Plöni poole. Alguses sõitsime Riia lennujaama, seal istusime lennukile, mis viis meid Hamburgi. Minu jaoks oli see esimene lennureis. Kui lennuk tõusis õhku, oli imelik tunne sees ja kõrvad läksid lukku ning ka maandumine polnud kõige meeldivaim, kuid kõik ebameeldiv oli ikkagi seda väärt, et näha neid ilusaid vaateid lennukiaknast - kui ikka saad koha akna juurde, nagu mul juhtus. Ma arvan, et see oli imeline ja samas ka veider kogemus, mida peaks igaüks enda elus vähemalt kordki kogema.

Autor: Karoliine Ljubimova

Maandudes Saksamaal ei leidnud me algul õpetajaid üles, kes pidid meid viima peredesse. Kui me lõpuks nad leidsime, võtsid nad meid vastu hea tuju ja naeratustega. Start Plöni poole ei sujunud kõige paremini, sest parklast välja sõites me eksisime ära, mistõttu tegime Hamburgi lennujaamale veelkord ringi peale.

Laupäeval olime Plönis, kus käisin maiustamas vahvlitega. Seal ootas mind väga armas üllatus. Vahvlite all oli kenasti ja õigesti kirjutatud minu nimi ning need vahvlid olid väga maitsvad.

Autor: Karoliine Ljubimova

Hiljem külastasin ka Kieli kunstimuuseumit. Õhtul ootas meid muusikal, mis oli meie sõpruskooli õpilaste poolt korraldatud. Nende sõnade järgi korraldatakse seda igal aastal, aga erineva teemaga. Seekord oli teemaks “Dance of the Vampires”. Seal saime väga suure elamuse osaliseks.

Autor: Karoliine Ljubimova

Esmaspäeva hommikul pidin ärkama kell 6, et minna kooli esimeseks tunniks. Kool algab neil kell 7.40, tunnid kestavad 45 min, õpitakse tahvelarvutitega. Meile näidati kooli ja räägiti kooli kohta mitmeid fakte. Nimelt on nende koolis põhirõhk on muusikal ja kunstil. Neil on mitu õppehoonet ning koolis on ka punker-varjend. Minu jaoks oli imelik, et neil pole garderoobe, vaid klassides nagid. Pärast kooli me külastasime Prinzenhausi, saime süüa Plöni parimat jäätist ning hüppasime läbi kirikust, mida on eri ajastutel taastatud kolm korda.

Autor: Karoliine Ljubimova

Kolmapäev oli viimane päev Saksamaal, mis oli täis seiklusi. Algul me ronisime 2,5 km Parnassi mäele, millelt avanes kena vaade ning tegime paar grupipilti. Otse peale seda suundusime rongijaama ning võtsime ette teekonna Hamburgi. Kohale jõudes viidi meid Rathausi, laevasadamasse, saime jalutada linna vahel ja tutvuda vaatamisväärsustega.Õpetaja Mardi soovitusel sõime hamburgereid Hamburgis (õpetaja Andrus sõi Bismarck´i – heeringahamburgerit). Õhtul sõitsime rongiga tagasi Plöni.

Neljapäeval oli äratus juba kell 4 hommikul ning me võtsime ette tee tagasi koju. Õhtul kell 6 olime õnnelikult ja väsinult tagasi Vinnis.

Kas tahad alati teada, kui Lääne-Virumaa Uudistes sel teemal kirjutatakse? Kasuta Minu Lääne-Virumaa funktsiooni ja vali märksõnad, mida oma personaalses uudiskirjas näha tahad.

Vaata veel

Liitu uudiskirjaga ja oledki kursis, mis Lääne-Virumaal toimub

Jaga meiega huvitavat infot!