Järgmisel nädalal algab kaitseväe aasta suurim õppus Kevadtorm ja kaugel pole ka aeg, mil uus ports noori mehi (ja tänapäeval ka naisigi) mundrid selga tõmbab.
- 2. suurtükiväegrupi suurtükiväelased Rakveres. Foto: Eesti Sõjamuuseum - Kindral Laidoneri Muuseum
Neid inimesi on päris palju, kel kaitseväeteenistus läbitud. Ning neidki, kes Vene kroonus käinud. Õllelauas liigub jutt ikka mingil hetkel sõjaväe juurde.
Aga neid, kes käinud sõjaeelse Eesti kaitseväes aega teenimas, enam ei ole. Kas ja kui palju tollane teenistus praegusest erines?
Sellest annab aimu omaaegne tuntud Rakvere ajakirjanik, Virulase toimetaja Arved Palgi, kes 95 aastat tagasi leheneegri töölt 25-aastasena sõjaväkke võeti.
Seotud lood
Kui tänapäeval on ajakirjanduses ilmunud artiklitel ikka autori nimi küljes, siis omal ajal juhtus seda haruharva.
Kodumaine vähk on praegusel ajal söögilaual haruldane kraam. Vähke on vähe ja nende püügiaeg üürike. Kui täpne olla, siis tohib vähki püüda vaid augustis.
Kooliaasta alguse puhuks on paslik meenutada vanu koolilugusid. Eks ole koolilapsed läbi aegade ikka ühesugused oma vempude ja krutskitega. Ja tüütutest kohustustest kõrvale hiilimisega.
Rakvere püssimeistrit Hendrik Tiitust ja tema prouat Ida Louiset külastas jõuluvana äreval 1905. aastal päevakese võrra varem ehk siis 23. detsembril ja tõi kingiks kaasa kena ja terve poisslapse. Tallinna tn. 50 numbrit kandva maja uus elanik sai endale nimeks Romulus. Kaksteist aastat hiljem muutus koos kalendriga ka Romuluse sünnipäev, mis nihkus 1906. a 5. jaanuarile ja kadus ka jõuluime.
Selveri populaarne 63+ vanuses klientidele mõeldud sooduskampaania "Kuldne Kolmapäev" on ettevõtte üks edukamaid kampaaniaid, mis laienes nüüd ka e-Selverisse ning tänavustele pensionipäevadele.