Osaühing Sunly Wind pöördus Viru-Nigula vallavalitsuse poole palvega algatada kohaliku omavalitsuse eriplaneering ja keskkonnamõjude strateegiline hindamine, et leida tuulepargi rajamiseks sobivad asukohad.
- Kui palju tuulikuid võiks Viru-Nigula valda juurde tulla, ei oska öelda keegi. Foto: Andras Kralla
Planeeringuala jääb Mahu, Kuura, Iila ja Pärna külade territooriumile ning selle suurus on ligikaudu 456 ha.
Planeeringuala piir ei hõlma perspektiivse tuulepargi ühendust liitumispunktiga, mille saab maakaabliühenduste puhul lahendada eraldiseisvalt.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Kuigi Viru-Nigula vallas on valmimas üldplaneering, mis käsitleb muuhulgas ka tuuleenergeetikaga seotud küsimusi, esitas osaühing Utilitas Wind vallavalitsusele taotluse kohaliku omavalitsuse eriplaneeringu algatamiseks tuulepargi ja tuulepargi toimimiseks vajaliku taristu rajamise eesmärgil.
Kui planeeringuga hakatakse ühele poole saama, tekivad Kadrina valla kaardile tuulikuid ja liine ning teid tähistavad täpid ja jooned. Praegu aga arutatakse, kuidas taolise kaardini jõuda.
Maailma tuuleparkide tootmismaht kahekordistub aastaks 2030, mis tähendab, et õnn jõuab viimaks ka viimastel aastatel tootlusega hädas olnud tuuleaktsiate omanike õuele.
OÜ Viru-Nigula Tuulepark on esitanud vallavalitsusele detailplaneeringu algatamise taotluse, et selle rahuldamise korral panna püsti 17 tuulikut. Detailplaneeringu eesmärgiks on ehitusõiguse ja sobivate asukohtade määramine.
15 aastat kestnud keskpankade rahapoliitika tagajärjel ei ole meil enam vabu kapitaliturge ning kogu globaalne majanduskasv tuleneb võlakoorma suurenemisest, mitte tootlikkuse kasvust. See jätkusuutmatu kasv lõpeb peagi väga suure kollapsiga, kirjutab Soome majandusteadlane Tuomas Malinen.