• 16.09.24, 15:05

Kuidas mõjutab menopaus 45+ naise südametervist?

Menopaus algab keskmiselt 51aastaselt, aastaid enne seda nimetatakse aga perimenopausiks, mida iseloomustavad suured hormonaalsed muutused toovad endaga kaasa südame-veresoonkonna haiguste riski tõusu.
Naiste südamehaigusi ennustab kümmekond sümptomit.
  • Naiste südamehaigusi ennustab kümmekond sümptomit.
  • Foto: Kardioloogide selts
Mõni aasta tagasi Rootsis Karolinska instituudis meditsiiniteaduste doktorikraadi günekoloogia alal kaitsnud Ivika Jaksoni sõnul toovad üleminekueaga kaasnevad muutused kaasa nii günekoloogilisi kui ka südame tervist puudutavaid muudatusi.

Seotud lood

Kasulik
  • 29.06.24, 15:00
Arst: naise süda on samas ohus kui meestel, lihtsalt aastakümme hiljem
Raseduse kulg ennustab edasist südametervist
Ida-Tallinna keskhaigla südamekeskuse kardioloog Anu Hedman kirjutab naiste südame tervisest ja sellest, kuidas haiguspilt erineb meeste omast.
Kasulik
  • 30.10.22, 10:40
Menopaus ehk üleminekuiga: milliste haiguste risk suureneb?
Kui naised on enne menopausi südame-veresoonkonnahaiguste eest hästi kaitstud, siis menopausi saabudes olukord muutub ja kõik riskitegurid sagenevad.
Kasulik
  • 23.04.23, 18:00
Veritsushaigused tekitavad eriti naistele palju peavalu
Põhja-Eesti Regionaalhaigla hematoloogiakeskuse juhataja Mariken Rossi sõnul väga suures koguses igakuiselt verd kaotada ei ole tavapärane või ohutu, tegu võib olla diagnoosimata veritsushäirega, millega võivad kaasneda rasked tervisemured.
Kasulik
  • 13.05.23, 10:00
Mis on veritsushaigused ja millal neid kahtlustada
Lisatud küsimustik, et testida veritsuskalduvust
Veritsushaigused on grupp pärilikke või omandatud haigusi, mida iseloomustab hüübimisfaktorite või vereliistakute, trombotsüütide vähesus ja/või funktsiooni häire või fibrinolüüsi häire, selgitab PERHi onkoloogia- ja hematoloogiakliiniku hematoloog-vanemarst Mirja Varik.
  • ST
Sisuturundus
  • 11.12.24, 10:55
Kuidas poliitikud ja keskpankurid on viinud meid kuristiku äärele
15 aastat kestnud keskpankade rahapoliitika tagajärjel ei ole meil enam vabu kapitaliturge ning kogu globaalne majanduskasv tuleneb võlakoorma suurenemisest, mitte tootlikkuse kasvust. See jätkusuutmatu kasv lõpeb peagi väga suure kollapsiga, kirjutab Soome majandusteadlane Tuomas Malinen.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Lääne-Virumaa Uudised esilehele