Teisipäeva õhtul avati meeleolukalt rahvuskultuuride ja –toitude festival Kamalammas. Üheksandat korda toimuva festivali tähistamiseks lõi kunstnik Teet Suur installatsiooni: lamba, mis sündis kahest klaverist ja vanametallist.
Teet Suur ja Krõõt Nõmmela-Mehide installatsiooni avamas. Musitseerib Martin Müller, paremal Eve Alte.
Foto: Rahel Lepp
“Lammas ei tulnud siia kergelt, lammast ja Teetu tuli tükk aega meelitada,” rääkis festivali peakorraldaja, Rakvere kultuurikeskuse direktor Eve Alte enne installatsiooni avamist, kui lammas oli veel katte varjus.
Populaarne rahvuskultuuri- ja toitude festival tuleb tänavu teistmoodi – festivali tippsündmuseks kujunenud suur rahvustoitude päev jääb ära, kultuuri näeb-kuuleb see-eest rohkem.
Papptaldrikud ja plastist ühekordsed nõud kontserdil või muul avalikul üritusel on minevik – alates sellest aastast on toidu ja joogi serveerimiseks lubatud kasutada üksnes korduskasutatavaid anumaid ja söögiriistu. Uus olukord paneb kukalt kratsima ürituste korraldajad ja toitlustajad, lisakuludest ei pääse lisaks neile ka sööjad.
23. mail toimub Von Krahli teatrimajas Rakvere Elustiilipäev – avalik sündmus, mis tõstab esile puhkamise kui teadliku eluoskuse ja vaimse tasakaalu osa. Ürituse tänavuseks juhtmõtteks on „Puhkus on jõud!”.