Uuring: just nendes õppeainetes saavad noored tehisintellektist enim abi
Kui veel mõne aasta eest tundus tehisintellektkuivõõras tehnoloogiaime, siis täna kasutab seda suurem osa noori igapäevaselt ning tehisarust leitakse tuge ka koolitükkide lahendamisel.
Poolte vastanute sõnul aitab tehisintellekt neil uusi oskuseid omandada. Foto: Freepik
Norstati läbiviidud uuringust ilmnes, et igapäevaelus puutub kokku ja kasutab tehisintellektil põhinevaid rakendusi kaks kolmandikku 14-19 aastastest õpilastest.
Maailm on väga suure tehnoloogilise muutuse alguses, mida pole võimalik isegi ette kujutada, kommenteeris TalTechi tarkvarateaduse instituudi professor Tanel Tammet tehisaru tulekut.
"Köökides istuda ja inimestega rääkida" ‒ just nii sõnastab Jaan Tallinn oma investeeringute eesmärgi. Eesti üks rikkaimaid mehi ‒ võib-olla kõige rikkam ‒ on tõsiselt mures neurovõrkude ohtude pärast. Paradoksaalsel kombel just seetõttu panustab ta raha AI-ettevõtetesse.
Eesti kunstnike looming on jõudnud tehisintellekti andmebaasidesse, kus võib neid igaüks sisuliselt oma suva järgi kasutada, hoolimata autoriõigustest.
Eesti riigi julgeolek sõltub igaühe panusest ja ka ettevõtetel on oma osa mängida. Tööandjal on võimalik mitmeti kaasa lüüa, näiteks säilitades reservõppekogunemistel osalejate töötasu, pakkudes reservistidele soodustusi, võimaldades vaba aega või kodust töötamise võimalust, kui elukaaslane on õppekogunemisel.