• 16.01.25, 22:38

Erakätesse liikunud Operail hakkab uuesti varem keelatud vedusid tegema

Riigifirmast eraettevõtteks saades hakkas Operail uuesti tegelema Vene veoga, millest ta kaks aastat tagasi pidi valitsuse käsul loobuma.
„Tegelikult on see meie jaoks praegu ellujäämise küsimus – küsimus on ajas, kas meie ettevõttel on aega uusi projekte ellu viia,“ ütles Baltic Oil Service’i juht Vjatšeslav Spirin.
  • „Tegelikult on see meie jaoks praegu ellujäämise küsimus – küsimus on ajas, kas meie ettevõttel on aega uusi projekte ellu viia,“ ütles Baltic Oil Service’i juht Vjatšeslav Spirin.
  • Foto: Andras Kralla
Alates tänavusest aastast veab Operail taas palmiõli Paldiski ettevõttele Baltic Oil Service. Viimased kaks aastat teenindas seda klienti Läti riiklik raudteefirma LDZ, sest erinevalt Operailist ei olnud talle Venemaaga seotud veod keelatud.

Seotud lood

Uudised
  • 05.01.25, 06:00
Arvestatav kokkuhoid: esimene Tapal ehitatud vedur sai loa teha liinivedusid ühe juhiga
Traditsiooniliselt on kaubaveos olnud veduri kabiinis korraga kaks töötajat – vedurijuht ja vedurijuhi abi. Operail oli esimene raudteekaubaveo ettevõte Eestis, kes alustas vanemate Ameerika veduritega tööd ühe juhiga, läinud aasta lõpus sai loa sõita ühe juhiga ka esimene Operaili enda ehitatud C30-M vedur.
Intervjuu
  • 10.12.24, 15:00
Uute omanikega Operail võib hakata vaguneid tootma
Eile erastatud Operaili uus omanik võib hakata ka vaguneid ning metallkonstruktsioone ehitama. Praegu tegeleb Operaili tütarettevõte Operail Repairs Tapal veeremi hoolduse ja remondi, vedurite ehituse ning muude metallitöödega.
Uudised
  • 09.12.24, 15:16
Operail läks Vaala keskuse omanikele maksma 19 miljonit
Riiklik raudteefirma Operail läks Tartu ärimeeste Uuno Lausingu ja Romet Puhki valdusfirmale maksma 19 miljonit eurot. Mõlemad mehed on ka Rakveres asuva Vaala keskuse omanikud.
Uudised
  • 08.12.24, 13:00
“Ta on tark kutt”. Operaili juhatusse astub värvika ajalooga äritegelane
Omanikud loovad uue ärikeha, töötajad on mures
Tapal tegutseva riikliku raudteevedaja Operaili tegevus viiakse pärast erastamist uue firma alla. Juhatusse lisandub värvika äriajalooga ettevõtja Richard Tomingas.
  • ST
Sisuturundus
  • 11.12.24, 10:55
Kuidas poliitikud ja keskpankurid on viinud meid kuristiku äärele
15 aastat kestnud keskpankade rahapoliitika tagajärjel ei ole meil enam vabu kapitaliturge ning kogu globaalne majanduskasv tuleneb võlakoorma suurenemisest, mitte tootlikkuse kasvust. See jätkusuutmatu kasv lõpeb peagi väga suure kollapsiga, kirjutab Soome majandusteadlane Tuomas Malinen.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Lääne-Virumaa Uudised esilehele