"Ma ei tundnud tipusaavutusest nii suurt rõõmu, kui olin oodanud," ütleb ekstreemsportlane Kaspar Eevald, kelle jaoks peitus kogu võlu hoopis teekonnas. Ekspeditsioon kestis kokku 45 päeva, tipus oldi 35 minutit, millest Eevald mäletab vaid poolt.
“See oli väga väike osa sellest, mille nimel tegelikult vaeva nägin, mälestusi lõin, inimesi kohtasin ja kaotasin,” rääkis ekstreemsportlane Kaspar Eevald tänavu Gaselli kongressi laval kiiresti kasvavate ettevõtete omanikele esinedes.
Ta ütles ettekande alguses, et pole enda tegelikke läbielamisi varem nii avameelselt teistele jutustanud, kui seda nüüd oma ettekandes teeb.
Surm kõndis mul kikivarvul kogu aeg järel ja sosistas, hei, ära unusta, ma olen ka siin.
Kaspar Eevald
ekstreemsportlane
„Mount Everesti vallutamisel oli hetk kui ma kartsin elu pärast. Mõtlesin, et kas tõesti kaks kuud ekspeditsiooni aega, kuus kuud tugevat ettevalmistust ja neli aastat tööd, kõik see sponsorlus ja rahade kokku ajamine, tervise juures püsimine, vigastuste vältimine, kas nüüd sellel hetkel saab see läbi. See oli õudus minu jaoks, ma kartsin oma elu üle“ rääkis Eevald oma ettekandes.
Maikuu lõpus kaheksanda eestlasena Everesti tippu jõudnud Kaspar Eevald ütleb, et kaks kuud kestnud ekspeditsioon on pidev emakeselt loodus nõusoleku ootamine.
Rakvere linn tunnustas alpinist Kaspar Eevaldit erakordse saavutuse, maailma kõrgeima mäe, Mount Everesti vallutamise eest linna aumärgi - Vallimäe medaliga.
Rakverest pärit ekstreemsportlane Kaspar Eevald siirdub Argentinasse, et vallutada läänepoolkera kõrgeim mäetipp Aconcagua. Selle 6961 meetri kõrguse tipu alistamine on noore mehe jaoks peaprooviks enne Mount Everestile siirdumist.
Tänapäeva töömaailmas kohtuvad kontorites sageli erinevad põlvkonnad: beebibuumerid, X-põlvkond, milleeniumilased ja Z-põlvkond. Igaühel neist on oma ootused, tööharjumused ja suhtumine töökeskkonda. Selline mitmekesisus võib tunduda keeruline, kuid pakub ka väärtuslikku võimalust õppida ja kohaneda erinevate lähenemistega.