Rakvere linn tunnustas Kaspar Eevaldit Vallimäe medaliga

Autor: Lääne-Virumaa Uudised • 8. juuni 2024
Jaga lugu
Rakvere linnapea Triin Varek ja linnavolikogu esimees Mihkel Juhkami tunnustasid alpinist Kaspar Eevaldit linna aumärgiga.
Autor: Martin Piir

Rakvere linn tunnustas alpinist Kaspar Eevaldit erakordse saavutuse, maailma kõrgeima mäe, Mount Everesti vallutamise eest linna aumärgi - Vallimäe medaliga.

Tunnustuse pidulik üleandmine toimus laupäeval Rakvere Rahvaaias linnapäevade pidustuste raames. Aumärgi andsid üle linnavolikogu esimees Mihkel Juhkami ja linnapea Triin Varek.

Rakverlane Kaspar Eevald jõudis 21. mail kell 2:44 öösel kaheksanda eestlasena maailma katusele, 8849 meetri kõrgusele Mount Everesti tippu. Kokku vältas kogu ekspeditsioon kaks kuud.

“Kaspar Eevaldi erakordne saavutus, teekond maailma kõrgeima mäetipu vallutamiseni on lugu visadusest, julgust ja pühendumisest. Täites oma pikaajalise unistuse, tõestab Kaspari tegu meile kõigile, et unistused on saavutamiseks, ükskõik kui kõrged ja rasked need ka ei oleks. Oleme uhked, et Rakvere linn on täis julgeid ja väekaid inimesi, kes on valmis võtma ette suurimaid väljakutseid,“ sõnas Rakvere linnapea Triin Varek pressiteate vahendusel.

Rakvere linna aumärki, Vallimäe medalit, antakse füüsilisele isikule silmapaistvate saavutuste eest ja selle andmise otsustab linnavalitsus. Aumärki antakse välja 2009. aastast, viimati sai selle 2021. aastal toonane Rakvere Tarva peatreener Juris Umbraško. Siiani on tunnustuse pälvinud üheksa inimest.

Kas tahad alati teada, kui Lääne-Virumaa Uudistes sel teemal kirjutatakse? Kasuta Minu Lääne-Virumaa funktsiooni ja vali märksõnad, mida oma personaalses uudiskirjas näha tahad.

Vaata veel

Liitu uudiskirjaga ja oledki kursis, mis Lääne-Virumaal toimub

Jaga meiega huvitavat infot!