Kui Fermi Energia juhatuse liige Henri Ormus oli Rakveres toimunud tuumaenergiaseminaril ette lugenud hüved, mida tuumajaama arendaja kohalikule kogukonnale ja Eesti riigile pakub, astus kõnepulti Viru-Nigula vallavolikogu esimees Ainar Sepnik.

- Henri Ormus tutvustas huvilistele tuumajaama maketti.
- Foto: Andres Pulver
Sepnik positsioneeris ennast pigem vallaelanikuna kui volikogu esimehena ning rõhutas, et avaldab oma isiklikke mõtteid. Tema hinnangul võib riik, kui seda soovitakse, eriplaneeringuga vallaelanikest lihtsalt üle sõita.
“Peamine peaks olema kogukonna inimeste kaasamine ja nendega rääkimine,” rõhutas Ainar Sepnik. Ta ütles, et kui juba osa volikogu liikmetest ei tea, mis toimub, siis ammugi ei tea seda Letipeal või Padaorus elav tädi Maali.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Kui valitsus otsustab enne suve tuumajaama rajamise riigi eriplaneeringu algatamise, peaks tuumajaama võimalik asukoht selguma 2027. aastal, selgus teisipäeval Rakveres toimunud seminaril "Virumaa energeetiline tulevik – tuumajaama planeerimine".
Venemaa Sosnovõi Bori tuumaelektrijaam asub Eesti piirist 68 km kaugusel, soomlaste Loviisa, mis kasutab samasugust Venemaa tehnoloogiat, jääb Võsult umbes 80 km kaugusele.
Mõned aastad tagasi ettevõtlusministri ametit pidanud Andres Sutt täidab nüüd eelmise kliimaministri Yoko Alenderi kingad, kuid nüüd uue nimega ametis – energeetika- ja keskkonnaministrina.
Fermi Energia esitas teisipäeval, 14. jaanuaril majandus- ja kmmunikatsiooniministeeriumile 600 MW elektrilise võimsusega tuumaelektrijaama riigi eriplaneeringu algatamise taotluse.
23. mail toimub Von Krahli teatrimajas Rakvere Elustiilipäev – avalik sündmus, mis tõstab esile puhkamise kui teadliku eluoskuse ja vaimse tasakaalu osa. Ürituse tänavuseks juhtmõtteks on „Puhkus on jõud!”.