Advokaat: Eesti suurimas andmelekkes võetakse tõenäoliselt vastutusele ka haiglad

Autor: Risto Hübner • 16. detsember 2023
Ainult tellijale
Jaga lugu
Asper Biogene'i puudutav küberrünnak on esialgsetel andmetel vägagi sarnane Soome suurimaks kriminaalasjaks saanud juhtumiga, märgib vandeadvokaat Risto Hübner.
Autor: Jake Farra

Kuigi äsja uudistesse jõudnud terviseandmete varguse ohvriks langes geenitestimise ettevõte Asper Biogene, siis seaduse kohaselt vastutavad tagajärgede eest ka kõik selle ettevõtte kliendid – seega tõenäoliselt kõik 42 tervishoiuteenuse osutajat ja muud ettevõtet, kes on kasutanud Asper Biogene'i teenuseid ja kelle patsientide andmed on lekkinud, kirjutab Risto Hübner advokaadibüroost Nordx Legal.

Seotud lood

Paljud Eesti inimesed on saanud äärmiselt ebameeldiva üllatuse või kohe seda saamas – vastavalt andmekaitse inspektsiooni (AKI), prokuratuuri ja politsei esindajate teatele on aset leidnud Eesti seni suurim andmeleke, kus geenitestimise ettevõtte Asper Biogene vastu suunatud küberrünnaku tulemusena on laaditud alla 100 000 faili umbes 10 000 inimese terviseandmetega. Seejuures osa faile sisaldasid geneetiliste analüüside tulemusi.

Lisaks puudutab see juhtum AKI veebilehel avaldatud teate kohaselt 42 tervishoiuteenuse osutajat ja muud ettevõtet, nende hulgas mitmeid suurii haiglad, kes on tellinud küberrünnaku ohvriks sattunud ettevõttelt teenuseid.

Sisu on kättesaadav ainult tellijale.
Lugemiseks logi sisse või vormista tellimus

Vormista Lääne-Virumaa Uudiste digitellimus ja saad:

  • Ühe tasuta lisakasutaja
  • Ligipääsu kogu tasulisele sisule
  • Kord nädalas ilmuva uudiskirja

Tellimust saab katkestada kuni kaks tööpäeva enne järgmist maksetähtaega

Kas tahad alati teada, kui Lääne-Virumaa Uudistes sel teemal kirjutatakse? Kasuta Minu Lääne-Virumaa funktsiooni ja vali märksõnad, mida oma personaalses uudiskirjas näha tahad.

Vaata veel

Liitu uudiskirjaga ja oledki kursis, mis Lääne-Virumaal toimub

Jaga meiega huvitavat infot!