Kui riik tahab kulusid kärpida, kutsugu ellu kodanikupalk

Autor: Jaanus Nurmoja • 22. juuni 2024
Ainult tellijale
Jaga lugu

Kodanikupalga kehtestamine aitab puhastada ühiskonda reostusest, mille tekitab toetuste ja nendega seotud regulatsioonide ülemäärane hulk, kirjutab kodanikupalga eestkõneleja Jaanus Nurmoja.

Seotud lood

Ajal, mil räägitakse vajadusest kärpida riigieelarvet sadades miljonites, tundub võib-olla ebasünnis keerutada „vana plaati“, mis pakub hoopis mitmemiljardilise kuluga lahendust. Paraku näib see ainuvõimalikuna, pidades silmas nii rahvuslikke eesmärke kui ka juba algusjärgus kooselu tehisintellektiga. Pealegi võib ühtede kulutuste suurendamine või uute teke muuta mõnegi muu kulutuse mõttetuks.

Jah, pole parata, me peame ikkagi rääkima kodanikupalgast - tingimusteta põhisissetulekust, mille otstarbekus Eestis tuleneb eelkõige põhiseaduse preambulis sõnastatud eesmärgist tagada eesti rahvuse kestmine. Just „eelkõige“, mis tähendab, et mitte „ainult“.

Valikuvabaduse tagamine perekonna suuruse planeerimisel on Eesti jaoks elutähtis, sest see toetab sündimust (saage lapsi nii palju kui tegelikult tahate, ükski vägi ei suuda paisata teie perekonda vaesusesse), samuti sotsiaalse ja kultuurilise aktiivsuse võimaldamine (kui oled koorilaulja, jätkub sul ikka raha koori liikmemaksu tasumiseks ja seega laulupeoprotsessis kaasalöömiseks). Kuid seekord keskendun millelegi muule.

Negatiivne tulumaks või kodanikupalk – reostustõrjevahend ühiskonnale

Sisu on kättesaadav ainult tellijale.
Lugemiseks logi sisse või vormista tellimus

Vormista Lääne-Virumaa Uudiste digitellimus ja saad:

  • Ühe tasuta lisakasutaja
  • Ligipääsu kogu tasulisele sisule
  • Kord nädalas ilmuva uudiskirja

Tellimust saab katkestada kuni kaks tööpäeva enne järgmist maksetähtaega

Kas tahad alati teada, kui Lääne-Virumaa Uudistes sel teemal kirjutatakse? Kasuta Minu Lääne-Virumaa funktsiooni ja vali märksõnad, mida oma personaalses uudiskirjas näha tahad.

Vaata veel

Liitu uudiskirjaga ja oledki kursis, mis Lääne-Virumaal toimub

Jaga meiega huvitavat infot!