Petukirjade saatjad esinevad taas politsei nimel

Autor: Andres Pulver • 15. november 2022
Jaga lugu
Otsekui politsei- ja piirivalveameti poolt Lääne-Virumaa Uudiste toimetusele saadetud petukiri.
Autor: Ekraanitõmmis

Viimastel päevadel on politsei saanud ligi poolesajal korral teateid otsekui politsei poolt saadetud petukirjadest. Neid e-kirju saadavad kelmid ja need tuleb arvutist kustutada.

Põhja prefektuuri kriminaalbüroo raskete kuritegude talituse juhi Vjatšeslav Milenini sõnul algas uus petukirjade laine juba nädalavahetusel. „Tänan kõiki inimesi, kes on saadud e-kirja kustutanud ja nendest ka politseid teavitanud. Saame seeläbi parema ettekujutuse pettuse levikust, et ka teisi inimesi hoiatada,“ ütles Milenin.

E-kirjade saatjateks on märgitud politseinike või teiste asutuste töötajate nimed, kuid tegelikult nad ei ole neid kirju saatnud.

„Tasub ka tähele panna, et e-kirjas ei ole välja toodud, kellele kiri saadetakse. Ärge vastake kirjadele, kui teie poole ei ole nimeliselt pöördutud. Samuti võivad kelmid kirjale vastates hakata raha välja pressima“, lisas Milenin.

Petukirjad tulevad väga kummalistelt aadresidelt. Lääne-Virumaa Uudiste toimetuse üldmeilile on saabunud kaks petukirja - üks eile ja teine täna.

Eile saabunud kirja pealkirjaks oli "KOKKUKUTSUMISE TOIMIK NR 0025215-00Z" ja see oli tulnud aadressilt [email protected], kuid saatjana oli kirjas lihtsalt Politsei. Kirjaga oli kaasas ka manus, millel pealkirjaks "KONVOKATSIOON".

Tänane petukiri kandis pealkirja "Re: ✅Nº 15-11-2022(kokkukutsumine) ja saatjana oli kirjas politsei- ja piirivalveamet, ehkki tegelikult tuli kiri meiliaadressilt [email protected] Ka selle kirjaga oli kaasas analoogne manus.

Kui eilse kirja tekst oli "Kaebus teie kohta", siis tänase kirja tekst oli arusaamatum - "Kokkukutsumine lugeda".

Petukirjade tunnused:

* Asutuste nimed on välja mõeldud.

* Logod e-kirjas on välja venitatud või kokku surutud.

* Esinevad kirjavead ja ebaloogilised laused.

* Kiri on saadetud kahtlaselt e-posti aadressilt.

Kas tahad alati teada, kui Lääne-Virumaa Uudistes sel teemal kirjutatakse? Kasuta Minu Lääne-Virumaa funktsiooni ja vali märksõnad, mida oma personaalses uudiskirjas näha tahad.

Vaata veel

Meie koostööpartneriteks on

Liitu uudiskirjaga ja oledki kursis, mis Lääne-Virumaal toimub

Jaga meiega huvitavat infot!