Korgijoogi testimise osas puudub seadusandlus. Keegi ei vastuta
Vägistamisdroogina tuntud korgijoogi ehk GHB kindlakstegemine organismis on ohvri enda asi. Ministeerium ja riiklikud ametkonnad teemat ei kommenteeri.
Parimal juhul saab mürgitatud ohvri elu päästetud. Kas tegu võis olla korgijoogiga, ei huvita ühtki riigiametit.
Foto: Unsplash
Korgijooki seostatakse eelkõige ööklubidega ja arvatakse, et kui ööelu ei ela ja oma jooki järelvalveta ei jäta, oled kaitstud. Vale puha. Korgijooki ehk GHB-d võib segada ka vee või limonaadi sisse ja selleks pole sugugi tarvis ööd oodata.
"Ma ei saa öelda, kui palju ma müün. Praegu ähvardab seda trahv. Kuigi on palju riike, kus see pole keelatud," rääkis kärbseseenešokolaadi kohta Prana Organicsi omanik Kaarel Saluste.
Ravimid tekitavad keevaliselt kahetisi tundeid, kirjutab Tartu Ülikooli 4. kursuse arstiteaduse üliõpilane ja Vähiravifond "Kingitud elu" asutaja ja juhatuse liige Toivo Tänavsoo.
Ema viis eluohtlikus joobes 13aastase tütre 19. oktoobril Rakvere haigla ukse taha, kuid ei saanud kiiret abi, sest EMOst soovitati helistada politseisse.
23. mail toimub Von Krahli teatrimajas Rakvere Elustiilipäev – avalik sündmus, mis tõstab esile puhkamise kui teadliku eluoskuse ja vaimse tasakaalu osa. Ürituse tänavuseks juhtmõtteks on „Puhkus on jõud!”.