"Ma ei saa öelda, kui palju ma müün. Praegu ähvardab seda trahv. Kuigi on palju riike, kus see pole keelatud," rääkis kärbseseenešokolaadi kohta Prana Organicsi omanik Kaarel Saluste.
- Šokolaad kärbseseenega on ettevõtja sõnul hinnast hoolimata populaarne. Foto: Prana Organics Facebookis
Põllumajandus- ja toiduamet võttis eelmisel nädalal üles ohtliku šokolaadi teema, öeldes, et toiduainete tootmises on selliste toodete kasutamine keelatud ning tootja Prana Organicsi suhtes on algatatud kontroll. Juba varem oli Eesti Ekspress kirjutanud Eesti elanike ohtliku seene vaimustusest, nimetades seda "kärbseseenehulluseks".
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
"Sellest on saanud egoistlik äri"
Suure-Jaani lähistele pimedasse metsa jõudes tekib tunne, nagu oleksin sattunud salajasele sekti kokkutulekule. Täna öösel tehakse siin arvatavasti kuritegu.
Ehkki üha rohkem inimesi on hakanud punase kärbseseenega "ravima" mitut tosinat haigust, kinnitab terviseameti mürgistusteabekeskus, et see ei ole antibiootikum ega ravi tõbesid.
Rakvere ettevõtte Leovandar Grupp OÜ seentest tuvastati Euroopa Liidus seenekasvatuses lubamatu pestitsiidi jääk, mis ületas piirnormi. Ettevõte on seente kasvatamise Levalas lõpetanud, kuid turustab Poola päritolu seeni.
Ehkki Eesti loodust peetakse inimese jaoks üsna ohutuks, tuleks loodusesse minnes varuda infot ohtlikest seentest, taimedest ja marjadest. Kevadest sügiseni on infoliinil 16662 tihedalt päringuid ja esmaabi vajadusi erinevate looduslike mürgiainete tõttu.
15 aastat kestnud keskpankade rahapoliitika tagajärjel ei ole meil enam vabu kapitaliturge ning kogu globaalne majanduskasv tuleneb võlakoorma suurenemisest, mitte tootlikkuse kasvust. See jätkusuutmatu kasv lõpeb peagi väga suure kollapsiga, kirjutab Soome majandusteadlane Tuomas Malinen.