Salajased uuringud. Parvel Pruunsilla instituut tilgutab Isamaale vajalikku infot

Autorid: Eliisa Matsalu, Mari Mets • 28. mai 2024
Ainult tellijale
Jaga lugu
Isamaa leivaisa Parvel Pruunsilla (vasakul) mõttekoda hakkas erakondadele uuringuid müüma. Klientide sekka ilmusid EKRE ja sotsid, aga isamaalastel pole tasulisi teenuseid tarvis olnud – Urmas Reinsalu ja Priit Sibul ütlesid, et erakond pole midagi telllinud. Igal nädalal kommenteerib instituudi uuringuid teadlane Martin Mölder (keskel).
Autor: Airika Harrik / ERR; Liis Treimann; Andras Kralla / Kollaaž

Kõigi silme all, aga samas ikka salaja – konservatiivset maailmavaadet levitav ühiskonnauuringute instituut korraldab salajasi küsitlusi, mis aitavad Isamaa erakonnal poliitilist kurssi seada.

Ühiskonnauuringute instituuti on aastaid saatnud kahtlused, kas äkki kogub ja jagab selle leivaisa, Isamaasse kuuluv suurettevõtja ja Lääne-Virumaal üks suuremaid maaomanikke Parvel Pruunsild väärtuslikke uuringutulemusi salaja ja tasuta oma erakonnale. See tähendaks seadusevastast annetamist. Instituut on jutud alati tagasi lükanud, rõhutades, et nemad ei tee ühelegi erakonnale tellimustöid ning avalikustavad kõik oma uuringud.

Äripäev leidis nüüd nendes väidetes mitu ebakõla.

Pane tähele: Äripäev vaatles konservatiivse mõttekoja MTÜ Ühiskonnauuringute Instituut tegevust pikema aja jooksul ning avaldab lähinädalatel sel teemal mitmeid artikleid.

Sisu on kättesaadav ainult tellijale.
Lugemiseks logi sisse või vormista tellimus

Vormista Lääne-Virumaa Uudiste digitellimus ja saad:

  • Ühe tasuta lisakasutaja
  • Ligipääsu kogu tasulisele sisule
  • Kord nädalas ilmuva uudiskirja

Tellimust saab katkestada kuni kaks tööpäeva enne järgmist maksetähtaega

Kas tahad alati teada, kui Lääne-Virumaa Uudistes sel teemal kirjutatakse? Kasuta Minu Lääne-Virumaa funktsiooni ja vali märksõnad, mida oma personaalses uudiskirjas näha tahad.

Vaata veel

Liitu uudiskirjaga ja oledki kursis, mis Lääne-Virumaal toimub

Jaga meiega huvitavat infot!