Kuidas saada ruttu head grill-liha? Arturi Grill ja Aluvere šašlõkirestoran soovitavad

Autor: Vanessa Kassmann • 22. juuni 2021
Jaga lugu
Lähematel päevadel on põhjust liha grillida.
Autor: Stanislav Moshkov

Uurisime jaanipäeva eel kahelt populaarselt Lääne-Virumaa šašlõkikohalt viimase hetke nippe ehk kuidas teha ühte õiget ja maitsvat lihamarinaadi.

Arturi Rõmeda Šašlõkibaar valmistab kuiva marinaadi

,,Meie enda söögikohas lihamarinaadile äädikat või õlut absoluutselt ei lisa," soovitab Rõmeda Arturi Šašlõkibaari juhataja Diana Nersesjan ning lisab, et neil on hea šašlõki valmistamiseks tellitud välismaalt spetsiaalsed maitseained.

Kuna kellelgi pole kodus šašlõkibaarile omaseid maitseaineid võtta, soovitab Nersesjan lihtsate koostisosadega marinaadi, mis kõik poest leitavad: sibul, rohelised maitsetaimed (näiteks petersell) ning sool ja must pipar.

Sibul, peterselli, sool ja pipar tuleks omavahel tugevalt läbi segada, seejärel lisada maisteainete segusse liha ning lasta marinaadil vähemalt tund aega seista.

,,Liha, mis sellesse marinaadi segada, ei tohiks kindlasti olla kuiv, pigem natuke pekine," soovitas ta. Grillitud liha kõrvale sobivad hästi köögiviljad. Näiteks paprika, baklažaan, tsukiini - mis kellelegi meeldib. Köögiviljad tuleks lõigata väiksteks tükkideks, ära grillida ja liha kõrvale lisada.

Aluvere Kaukaasia šašlõkk soovitab klassikalist ja tervislikku marinaadi

Oma retseptide saladusi nad mõistagi avama ei hakka, ent nendegi soovitus on äädikat marinaadidele mitte lisada. ,,Ma soovitan oma maitsete ja käe järgi teha - nii on alati kõige parem," seletas Aluvere Kaukaasia šašlõki omanik Helin Gitška.

,,Aga kui siiski midagi soovitada, soovitan kõige tavalisemat ja tervislikumat marinaadi," ütles ta ja hakkas loetlema komponente, mis kõik tuleb omavahel segada: sibul, sool, pipar ning keefir või maitsestamata jogurt.

Sellisesse marinaadi segamiseks soovitas Aluvere Kaukaasia šašlõkirestorani omanik lisada pigem jahutatud, mitte külmutatud, ning maitsestamata liha. ,,Poodides on tihti liha juba millegagi maitsestatud, tuleb hoolikalt vaadata."

Marinaad võis näiteks ööläbi seista ning järgmisel päeval ongi suurepärane grillimaterjal valmis.

Ole teemaga kursis! Telli oma e-postile teavitus, kui ilmub lugu just sellel teemal:

Vaata veel

Telli uudiskiri ja ole kursis Lääne-Virumaal toimuvaga

Jaga meiega huvitavat infot!

Meie koostööpartneriteks on

Telli uudiskiri ja ole kursis Lääne-Virumaal toimuvaga

Jaga meiega huvitavat infot!