Rapla ralli võitsid Raul Jeets ja Timo Taniel Škoda Fabia R5 masinal.
- Georg Gross ja Raigo Mõlder on Rapla ralli liidrid. Foto: Henri Rump
Nad edestasid 23,4 sekundiga Priit Koiki ja Ken Järveoja (Ford Fiesta MkII Rally2). Kolmanda koha pälvisid Rauno Bundsen ja Robert Loštšenikov (Mitsubishi Lancer EVO VIII), kes kaotasid võitjatele 2.26,5-ga.
Ralli suurfavoriit Georg Gross, kes võistles Ford Fiesta WRC masinaga, katkestas Rapla ralli üheksanda kiiruskatse järel tehniliste probleemide tõttu. Avapäeva lõpetasid tiimi OT Racing liikmed Georg Gross ja Raigo Mõlder liidritena.
Avapäeva järel olid Georg Grossi ja Raigo Mõlderi lähimad jälitajad Priit Koik ja Ken Järveoja, kolmandal kohal olid Raul Jeets ja Timo Taniel.
Võistluste peakorraldaja Kaido Vilu rääkis, et alates 2020. aastast on nad olnud sunnitud koroonaviiruse levikust tingitud piirangute tõttu Rapla rallit pidevalt edasi lükkama või ära jätma, kuid nüüd toimub ralli täies mahus koos pealtvaatajatega.
Eesti Autospordi Liidu (EAL) spordidivisjoni juht Kuldar Sikk ütles, et viiruse levikuga kaasnenud piirangud on muutnud võistluste korraldamise äärmiselt keeruliseks ning tekkis mitmeid küsimärke seoses hooaja võistluskalendriga.
"Kõigil osapooltel tuleb järgida kehtivaid ettekirjutusi. EAL teeb siinkohal omalt poolt kõik selleks, et pakkuda võistluste korraldajatele abi ja tuge nii palju kui vähegi vaja ja võimalik," lausus Sikk.
Pealtvaatajad on teretulnud ning ralli hoolduspark on kõigile avatud. Stardis on kokku 72 ekipaaži kaheksast erinevast võistlusklassist.
Võistlusraja kogupikkuseks on planeeritud 411,78 km, millest lisakatsed moodustavad 103,64 km. Kahe võistluspäeva jooksul sõidetakse kokku 12 kiiruskatset, millest kuus on korduvad lisakatsed.
Rapla ralliga seonduva info leiab
SIIT ning ralli tulemused on saadaval
SIIT.
Seotud lood
Eesti riigi julgeolek sõltub igaühe panusest ja ka ettevõtetel on oma osa mängida. Tööandjal on võimalik mitmeti kaasa lüüa, näiteks säilitades reservõppekogunemistel osalejate töötasu, pakkudes reservistidele soodustusi, võimaldades vaba aega või kodust töötamise võimalust, kui elukaaslane on õppekogunemisel.