Üks kord vallavanem ja viis korda minister

Autor: Andres Pulver • 2. august 2021
Ainult tellijale
Jaga lugu

Täna möödub 80 aastat kunagise Rägavere vallavanema, Viru maavolikogu esimehe, mitme riigikogu liikme ja mitmekordse ministri Oskar Kösteri surmast.

Oskar Köster.
Autor: Saaremaa muuseum

Oskar Köster sündis 20. detsembril (vana kalendri järgi 8. detsembril) 1890. a Saaremaal Pöidel, kus ta isa Mihkel Köster oli kooliõpetajaks. Alghariduse sai ta isalt ja seejärel jätkas õppimist Saaremaa rüütelkonna poolt ülalpeetavas Kaarma kooliõpetajate seminaris, mille lõpetas 1908. a.

Paar aastat hiljem omandas Oskar Köster kodukooliõpetaja kutse ning kooliõpetajana, sealjuures täiendas oma haridust Peterburis keskkooli ja raamatupidamise kursustel.

Esimese maailmasõja ajal mobiliseeriti Köster 1915. a Vene väkke, 1917 lõpetas ta Vilno sõjakooli, kus on saanud sõjaväelise hariduse terve rida meie tähtsamaid väejuhte. Seejärel määrati ta teenistusse 139. tagavara jalaväe pataljoni, kus ohvitserina teenis kuni maailmasõja lõpuni.

Vabadussõja algul astus Eesti rahvaväkke ja määrati 5. jalaväe polgu 2. roodu nooremaks ohvitseriks, kuid juba alates 23. jaanuarist 1919. a sama polgu jalamaakuulajate komando ülemaks. 1920. aasta veebruaris teenis alamleitnandi auastmes 5. jalaväepolgus. Pärast sõja lõppu ülendati Köster leitnandiks, autasustati Vabadusristi II liigi 3. järgu teenetemärgiga, 40 000 margaga ja taluga Põlulas.

Sisu on kättesaadav ainult tellijale.
Lugemiseks logi sisse või vormista tellimus

Vormista Lääne-Virumaa Uudiste digitellimus ja saad:

  • Ühe tasuta lisakasutaja
  • Ligipääsu kogu tasulisele sisule
  • Kord nädalas ilmuva uudiskirja

Tellimust saab katkestada kuni kaks tööpäeva enne järgmist maksetähtaega

Kas tahad alati teada, kui Lääne-Virumaa Uudistes sel teemal kirjutatakse? Kasuta Minu Lääne-Virumaa funktsiooni ja vali märksõnad, mida oma personaalses uudiskirjas näha tahad.

Vaata veel

Liitu uudiskirjaga ja oledki kursis, mis Lääne-Virumaal toimub

Jaga meiega huvitavat infot!