Rakveres saab õppida ukse restaureerimist

Autor: Lääne-Virumaa Uudised • 14. august 2021
Jaga lugu

Sel suvel on Rakveres jalakäijate promenaadil Tsentrumi kõrval vaatamiseks üleval näitus "Rakvere uks Rakveres". 28. augustil avaneb Rakvere linnakodaniku maja hoovis erakordne võimalus osaleda vanade uste restaureerimise õpitoas.

Rakvere linnakodaniku majamuuseumi hoovil on võimalik õppida ukse restaureerimist.
Autor: Rakvere linnakodaniku majamuuseum

Õpituba on loodud soovides väärtustada Rakvere unikaalset uksetüüpi.

Koolitajateks on restaureerimisspetsialistid Kerttu Küünarpuu ja Ergo Leilop MTÜ-st Vali Vaikus. Tutvustatakse töövõtteid, vajalikke materjale ja tööriistu.

Konkreetse Rakvere ukse näitel saab teada, kuidas peaks tööprotsess kulgema – olemasolevate viimistluskihtide uurimine, tegevuse planeerimine, erinevad töövõtted vana viimistluse eemaldamiseks, puiduparanduste tegemine ja viimistlemine. Kuigi koolitus toimub ühe Rakvere ukse näitel, siis loomulikult on töövõtted sobilikud ka teiste vanade uste puhul.

Õpitoa korraldamist rahastatakse Eesti rahvakultuurikeskuse Virumaa pärimuskultuuri meetmest. Osalejatele pakutakse Rakvere linnuse köögis valmistatud lõunat, mille eest tuleb osalejal endal tasuda.

Registreerimine on avatud kuni 20. augustini või kuni kohti jätkub telefonil +372 523 6405 või e-posti teel [email protected]

Kas tahad alati teada, kui Lääne-Virumaa Uudistes sel teemal kirjutatakse? Kasuta Minu Lääne-Virumaa funktsiooni ja vali märksõnad, mida oma personaalses uudiskirjas näha tahad.

Vaata veel

Meie koostööpartneriteks on

Liitu uudiskirjaga ja oledki kursis, mis Lääne-Virumaal toimub

Jaga meiega huvitavat infot!