Eestimaa uhkusest sotsiaalhooldustöötaja tähistas juubelit

Autor: Lääne-Virumaa Uudised • 27. august 2021
Jaga lugu

Sotsiaalhooldustöötaja Tõnu Muldmal pidas eile sünnipäeva, mille puhul käisid teda õnnitlemas kolleegid ning vallavanem Rauno Võrno.

Sotsiaalhooldustöötaja Tõnu Muldma (paremal) pidas eile sünnipäeva, mille puhul käis teda õnnitlemas vallavanem Rauno Võrno.

"Ütlesin klientidele, et täna olen sotstöötajate kokkutulekul," sõnas naljatamisi tagasihoidlik sünnipäevalaps Tudu trahteris, kus tema auks üheskoos lõunat söödi.

Tõnu Muldma, kes pälvis selle aasta alguses Eestimaa uhkuse tiitli ja jõudis sellega televiisorisse ja sai laiemalt tuntuks, on sotsiaalhooldustöötajana leiba teeninud 20-aastat.

"Praegu on mul nimekirjas 11 hoolealust, kellest kolme abistan iga nädal kuuel päeval. Ülejäänud kaheksat abistan siis, kui nad mind kutsuvad," ütles Tõnu Muldma.

Ta lisas: "Aga see on minu suvine graafik, praegu on lihtne."

Talv möödub kibeda töötähe all, sest lisaks hoolealustele tuleb lükata lund – hakatuseks kodust rahvamaja juures laadiva elektriautoni. Päeva jooksul puhastab Tõnu lumest abivajajate teerajajad ja toob küttepuud – seda ka nendel, kes tema nimekirjas ei ole, sest abistamine on Tõnul veres. "Suvisel ajal tuleb kõige rohkem pakkuda transportteenust – viia klient poodi, surnuaeda, linna passilauda, ja laupäevased saunakülastused ei jää vahele," lausus Muldma.

Tõnu Muldma.
Autor: erakogu

Milvi Maalman, Tõnu kolleeg Roela piirkonnast, meenutas lõbusat lugu ajast, kui töö algusaastatel käidi üheskoos koolitusel. Kord õpetati, et haava korral tuleb klient kindlasti arstile viia, mille peale teatas kolhoosiajal loomaarsti velskrina töötanud Tõnu, et mis arstile, ma ravin ise! Selle peale läinud arstist koolitajal silmad suureks.

Kas tahad alati teada, kui Lääne-Virumaa Uudistes sel teemal kirjutatakse? Kasuta Minu Lääne-Virumaa funktsiooni ja vali märksõnad, mida oma personaalses uudiskirjas näha tahad.

Vaata veel

Meie koostööpartneriteks on

Liitu uudiskirjaga ja oledki kursis, mis Lääne-Virumaal toimub

Jaga meiega huvitavat infot!