Taas valitakse parimat talutoitu

Autor: Lääne-Virumaa Uudised • 4. september 2021
Jaga lugu

Eestimaa Talupidajate Keskliit kutsub juba kuuendat aastat talunikke üles esitama oma tooteid parima talutoidu konkursile. Eesmärgiks on tõsta esile kohalikku talutoitu, edendada maaelu ja tunnustada talunike tööd.

„Konkurss on iga aastaga järjest populaarsem, uudsete maitsete ja põnevate kooslusega üllatajaid on järjest enam," ütles Taluliidu projektijuht Gelis Pihelgas. „Eelmisel aastal esitati konkursile 81 toodet, kõige populaarsem kategooria oli talujuustude kategooria, kuhu esitati suisa 15 toodet" lisas Pihelgas.

Käesolev aasta on Põhja-Eesti maitsete aasta, selle piirkonna parimale antakse välja eriauhind. Eelmisel aastal oli fookus Läänemaal, parimaks tooteks valiti Tammejuure Mahetalu kooritud kanepiseemned.

2021. aasta parim talutoit selgitatakse välja järgnevates kategooriates:

Parim piimatoode

Parim juust

Parim pagaritoode

Parim alkoholivaba jook

Parim valgutoode

Parim maius

Parim tervisetoode

Parim alkoholiga jook

Parim lisand

Parim Põhja-Eesti toode

Kategooria võitjate hulgast selgitatakse välja ka konkursi üldvõitja, kes pälvib tiitli „Parim talutoit 2021". Eelmisel aastal pälvis tiitli Andre juustufarm tootega "Andre Prima Old".

Parim talutoit 2021 võitjad tehakse teatavaks sügisel toimuval talunike tänuüritusel. Hindamiskomisjon valib parimaid tooteid 28. septembril Tallinnas Scheeli restoranis.

Konkursil osalemiseks tuleb oma tooted registreerida SIIN.

Kas tahad alati teada, kui Lääne-Virumaa Uudistes sel teemal kirjutatakse? Kasuta Minu Lääne-Virumaa funktsiooni ja vali märksõnad, mida oma personaalses uudiskirjas näha tahad.

Vaata veel

Telli uudiskiri ja ole kursis Lääne-Virumaal toimuvaga

Jaga meiega huvitavat infot!

Meie koostööpartneriteks on

Telli uudiskiri ja ole kursis Lääne-Virumaal toimuvaga

Jaga meiega huvitavat infot!