Suur COVID-19 vaktsineerimine! Vaata, kus saab Lääne-Virumaal end kaitsesüstida

Autor: Lääne-Virumaa Uudised • 13. september 2021
Jaga lugu

Sel nädalal toimub suur COVID-19 vaktsineerimine. Kõikides maakondades on võimalik eelregistreerimata lasta end vaktsineerida ka õhtuti ja nädalavahetusel.

Vaktsineerimine.
Autor: Liis Treimann

Vaktsineerimise võimalusi pakutakse apteekides, kaubanduskeskuste parklates, avalikel väljakutel või kaupluste ees, ringi sõidavad vaktsineerimisbussid.

Tervise- ja tööminister Tanel Kiik rääkis, et mäletame veel rasket talve ja kevadet, mil haiglad täitusid COVID-19 patsientidega ning tervishoiusüsteemi ülekoormuse ennetamiseks tuli piirata suurt osa ühiskonnaelust. "Ainus võimalus selle vältimiseks koroonaviiruse kolmandas laines on vaktsineerimine. Meil kõigil on vaja kaitsta end COVID-19 vastase vaktsiiniga enne viiruste hooaega,“ ütles Kiik.

Minister kustus üles kõiki, kes veel pole end ja teisi vaktsineerimise teel kaitsnud, seda võimalust kasutama. "Hoolitseme ka selle eest, et meie pere ja lähedased oleksid hoitud, aidates neil leida vastuseid oma küsimustele ning pakkudes vajadusel abi vaktsineerimisaja broneerimisel ja transpordil," sõnas Tanel Kiik.

Vaktsineerimisvõimalused 13.-19. septembril Lääne-Virumaal:

13.09 kell 17-20 Põhjakeskuse Apothekas, vaktsiin Pfizer

14.-17.09 kell 16-19, 18.09 kell 12-15 ja 19.09 kell 10-13 Rakvere Maxima Südameapteegis, vaktsiin Moderna

13.-15.09 kell 17-20 Tapa Perearstikeskuse apteegis, vaktsiin Moderna

14.-16.09 kell 17-20 Väike-Maarja Konsumis, vaktsiinid Pfizer ja Moderna

16.09 kell 17-20 Põhjakeskuse Apothekas, vaktsiin Pfizer

Lääne-Virumaa vaktsineerimiskeskus asub Rakvere haiglas.

Haigekassa juhatuse liikme Maivi Parve sõnul jäävad sügiseste ilmade tulekuga mitmed võimalused ära ning vaktsineerimine koondub siseruumidesse

"Peamiselt haiglate vaktsineerimiskabinettidesse, perearstide juurde ning apteekidesse,“ ütles Parv.

Ta lisas: "Sügisel sageneb kõikidesse viirushaigustesse nakatumine, koroonaviirusesse sealhulgas, mistõttu palume kasutada võimalust vaktsineerima tulla. Vaktsineerimisega saab igaüks kaitsta enda ja oma lähedaste elu ja tervist ning anda oma panuse riigi avatuna hoidmisesse.“

Vaktsineerimiseks pakutakse Pfizeri/BioNTech Comirnaty ja Moderna Spikevax vaktsiine, mis sobivad alates 12. eluaastast.

Vaktsineerimine on tasuta ja ette registreerida ei ole vaja, kuid kaasa tuleb kaasa võtta isikut tõendav dokument.

Infot ilma eelregistreerimiseta vaktsineerimisvõimaluste kohta saab SIIT ja riigiinfo telefonilt 1247. Samuti on võimalik eelnevalt aeg broneerida digiregistratuuris www.digilugu.ee või telefonil 1247. Vaktsineerimisega seotud tervisenõu pakub üleriigiline perearsti nõuandeliin 1220.

Vaktsineerimine on tasuta kõigile Eestis elavatele, õppivatele või töötavatele inimestele. Lisainfot vaktsineerimise kohta saab veebilehelt www.vaktsineeri.ee.

Kas tahad alati teada, kui Lääne-Virumaa Uudistes sel teemal kirjutatakse? Kasuta Minu Lääne-Virumaa funktsiooni ja vali märksõnad, mida oma personaalses uudiskirjas näha tahad.

Vaata veel

Meie koostööpartneriteks on

Liitu uudiskirjaga ja oledki kursis, mis Lääne-Virumaal toimub

Jaga meiega huvitavat infot!