Oktoobris toimuvatel valimistel otsustatakse, kes juhivad sinu kodukoha elu järgmised neli aastat. Anna teada, mis on kõige olulisem teema, mille lahendamist sa võimule pürgijatelt ootad ja võid võita auhinna.
Selleks täida palun Lääne-Virumaa Uudiste koostatud lühike küsitlusankeet, kus saad hinnata praeguste omavalitsusjuhtide tööd ning juhtida tähelepanu sinu kodukoha kõige põletavamale probleemile.
Kõigi 30. septembriks ankeedi täitnute vahel loosib toimetus kolm võitjat, kes saavad võimaluse valida endale auhinnaks ühe Äripäeva raamatupoes müügil olevatest raamatutest. Kirjastatavate raamatutega saab tutvuda siin.
Aitame teie pakutud teemasid hoida Lääne-Virumaa uudisveebis päevakajalisena ja jälgime, kas poliitikud nende teemadega ka tegelevad.
Väike-Maarja vallas on tänavu kandideerimas 82 inimest ja tagasiminek võrreldes 2017. aastaga on päris suur, sest toona ihkas vallavolikogusse pääseda koguni 143 inimest.
Erinevalt nii mõnestki teisest omavalitsusest on Viru-Nigula vallas võimu juurde pürgijaid rohkem kui neli aastat tagasi. Nimekirju on kolme asemel viis ja kandidaategi 111 asemel 117.
Vinni vallavolikogusse pääsemiseks on tänavu vaja päris palju vähem pingutada kui nelja aasta eest, sest kandidaatide arv on vähenenud pea poole võrra – kui 2017. aastal himustas tooli volikogu laua taga 160, siis tänavu vaid 90 inimest.
Neli aastat tagasi võitis Tapa vallas valimised suure ülekaaluga valimisliit Valgejõgi, kuid ülejäänud volikogusse pääsenud jõud tegid kambaka ja jätsid Valgejõe opositsiooni. Kui Valgejõgi suudab tänavu nelja aasta tagust tulemust korrata, läheb olukord tükk maad keerulisemaks, sest uues volikogus on praegusest kaks kohta vähem - senise 23 asemel 21.
Eesti riigi julgeolek sõltub igaühe panusest ja ka ettevõtetel on oma osa mängida. Tööandjal on võimalik mitmeti kaasa lüüa, näiteks säilitades reservõppekogunemistel osalejate töötasu, pakkudes reservistidele soodustusi, võimaldades vaba aega või kodust töötamise võimalust, kui elukaaslane on õppekogunemisel.