Töötajaid pole! Ettevõtjad küsivad rohkem välismaalasi ja vaatavad peeglisse

Autorid: Anu Viita-Neuhaus, Äripäev • 21. september 2021
Ainult tellijale
Jaga lugu

Tööjõudu napib enamikul tegevusaladel ja see on Eesti arengu lähiaja suurim takistus, leiavad selle nädala kolmapäeval Eesti suurima majanduskonverentsi Äriplaani lavale astuvad tippettevõtjad, kellel on nii riigile kui ka teistele ettevõtjatele välja pakkuda mitu mõtet, kuidas olukorda parandada.

Kristjan Mitt rääkis hommikuprogrammis, et ettevõte on kasvulainel ning ehitushinna langust pole mõtet oodata.
Autor: Liis Treimann

Kiireid lahendusi ei ole, tõdes Äripäevale siiski ehitusettevõtte Mitt & Perlebach üks omanik Kristjan Mitt. Tema sõnul peab riigil tekkima konkreetne strateegia – kui palju ja millist tööjõudu riik vajab, keda tasub või õnnestub ise kasvatada ja koolitada ning keda tuleks importida. Siit aga tuleb mängu välistööjõud ja kehtestatud kvoodid.

Näiteks Lääne-Virumaal oli augustikuu viimase päeva seisuga 944 lühiajalise tööloaga välismaalast, kogu Eestis aga 20 548 inimest. 2021. aastal moodustavad Lääne-Virumaal saadud lühiajalised tööload 4,6 protsenti kogu Eesti taotlustest.

Ida prefektuuri piiri- ja migratsioonijärelevalvetalituse juht Eerik Purgel rääkis, et septembri alguse seisuga oli kehtiva lühiajalise tööloaga inimesi Lääne-Virumaal 898.

Sisu on kättesaadav ainult tellijale.
Lugemiseks logi sisse või vormista tellimus

Vormista Lääne-Virumaa Uudiste digitellimus ja saad:

  • Ühe tasuta lisakasutaja
  • Ligipääsu kogu tasulisele sisule
  • Kord nädalas ilmuva uudiskirja

Tellimust saab katkestada kuni kaks tööpäeva enne järgmist maksetähtaega

Kas tahad alati teada, kui Lääne-Virumaa Uudistes sel teemal kirjutatakse? Kasuta Minu Lääne-Virumaa funktsiooni ja vali märksõnad, mida oma personaalses uudiskirjas näha tahad.

Vaata veel

Liitu uudiskirjaga ja oledki kursis, mis Lääne-Virumaal toimub

Jaga meiega huvitavat infot!