Ettevõtlusnädalal jagatakse soovitusi kohanemiseks väljakutsetega

Autor: Lääne-Virumaa Uudised • 4. oktoober 2021
Jaga lugu

Täna saab alguse ettevõtlusnädal, mis keskendub soovitustele, kuidas kohaneda uue aja väljakutsetega. Kokku toimub enam kui 200 koolitust, konverentsi, töötuba, mis kõik aitavad arendada ettevõtlikkust. Tööriistu jagavad ettevõtjad ja eksperdid.

Ettevõtlusnädala avasündmusel saab terve päeva jooksul tasuta kuulata Eesti arvamusliidrite nippe ja nõuandeid. Avapäeva arutelude keskmes on märksõnad “rohepööre”, “digipööre” ja “automatiseerimine”.

Ettevõtluse tulevikutrendide lahtimõtestamisele keskendub ka ettevõtlus- ja infotehnoloogia minister Andres Sutt.

Oma teadmisi jagavad ettevõtjad Mart Maasik ja Kaimar Karu, turundusguru Timo Porval, koolitaja ja ettevõtluskonsultant Priit Kuuskme, Rohetiigri eestvedaja Eva Truuverk ning äridisainer Jana Kukk.

Avasündmus toimub veebi vahendusel ja seda saab jälgida endale sobival ajal ja kohas. Päeva veab veerandsaja-aastase kogemusega mitmekülgne ettevõtja Kuldar Leis.

Maakondlike Arenduskeskuste võrgustiku juhatuse liige Andres Huul rääkis, et tänavusel ettevõtlusnädalal on fookuses kohanemine pidevalt muutuva maailmaga. "See on edu võti, mis meil aitab seljatada kriisid ja väljuda nendest võitjatena," ütles Huul.

Ta lisas: "Nädala jooksul tutvustame erinevate sündmuste raames neid edutegureid, mis on olulised nii iga ettevõtja kui ka vabaühenduse jaoks täna ja homme, et uute olude ja muutunud majanduskeskkonnaga kohaneda."

Nädal toob kokku nii ettevõtlusega alustajad kui tegutsevad ettevõtted, sündmusi jagub ka koolinoortele.

Sel aastal on varasemast suurem hulk üritusi suunatud vabakonnale. Muutustega kohanemine on oluline kõigile, aga just vabaühendustel tuleb õppida praeguses keerulises olukorras paindlikke lahendusi. Seetõttu toimub ettevõtlusnädala raames varasemast rohkem vabaühendustele pühendatud üritusi.

Esmakordselt korraldab maakondlike arenduskeskuste võrgustik 6. oktoobril konsultatsiooni kolmapäeva, mil kõik huvilised saavad osaleda tasuta kiirnõustamisel ja küsida nõu ettevõtluskonsultantidelt.

Ettevõtlusnädala raames toimub tänavu paarsada temaatilist üritust nii eesti kui ka vene keeles. Kõikides Eesti maakondades korraldatakse ettevõtlusega alustama julgustavaid seminare, konverentse, töötubasid ning muudes formaatides üritusi. Suurem osa üritustest on osalejatele tasuta, ent vajalik eelregistreerimine.

Lääne-Viru Arenduskeskuse juhatuse liikme Heli Eigi sõnas, et nädala sees inspireeritakse noori koos mentoritega ja antakse tootmisjääkidele uue elu.

"Turismiettevõtetel on võimalus meeleolukalt suhelda reisifirmadega ja tootmisettevõtete juhtidele annab hoogu kogenud koolitaja," lausus Eigi.

Ettevõtlusnädalal pakutavaga programmiga saab tutvuda ja üritustele registreeruda SIIT.

Ettevõtlusnädal on suurim üle-eestiline ettevõtlusüritus, mis toimub igal aastal oktoobrikuu alguses. Ettevõtlusnädalat korraldavad maakondlikud arenduskeskused, juba 16. korda ning see viiakse läbi kõigis 15 maakonnas.

Ettevõtlusnädala eesmärk on inspireerida ja julgustada inimesi enda ideid ellu viima, olgu selleks näiteks äriga alustamine, e-poe loomine või mõne uue põneva tootega turule tulemine.

Ettevõtlusnädalat koordineerib Maakondlike Arenduskeskuste võrgustik. Ettevõtlusnädal viiakse ellu Euroopa Regionaalarengu Fondi toel.

Kas tahad alati teada, kui Lääne-Virumaa Uudistes sel teemal kirjutatakse? Kasuta Minu Lääne-Virumaa funktsiooni ja vali märksõnad, mida oma personaalses uudiskirjas näha tahad.

Vaata veel

Meie koostööpartneriteks on

Liitu uudiskirjaga ja oledki kursis, mis Lääne-Virumaal toimub

Jaga meiega huvitavat infot!